Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26199 miejsce

"Chodź do teatru!". Imprezy teatralne dla młodzieży. Zobacz program

Międzynarodowy Dzień Teatru to również szereg wydarzeń kierowanych do uczniów i studentów. W ramach akcji "Chodź do teatru!" od 27 do 30 marca, w stołecznych teatrach na zainteresowanych czekają spektakle, warsztaty, a także spotkania z artystami. Prześledź z nami te różnorodne propozycje!

Plakat akcji "Chodź do teatru!" / Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego "Teatr potrzebą dla wielu", to hasło przewodnie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego wyszedł z założenia, że powinien być także potrzebą ludzi młodych. Zaprosił do wspólnej akcji dwadzieścia cztery warszawskie teatry. Przedsięwzięcie odbędzie według dewizy: "Chodź do teatru! TISZ: Teatr i Szkoła" i wspierać ma partnerstwo teatrów i szkół, a kierowane jest głównie do licealistów i studentów. To wszystko, by zachęcić młodzież do odwiedzania sal teatralnych. Jest to także możliwość poznania teatru ze wszystkich stron: od repertuaru, po zaplecze artystyczne, organizacyjne i techniczne. Będzie to także okazja do spotkania artystów i twórców oraz do zdobycia bogatej wiedzy.

50. Międzynarodowy Dzień Teatru już niebawem

Instytucje serwują młodzieży szeroki wachlarz wyboru. Aż jedenaście warsztatów, trzynaście spotkań z artystami i pracownikami teatrów, osiem spektakli, a do tego - próby otwarte, projekcje Teatru TV, pokazy filmów o tematyce teatralnej, wykłady, wycieczki po teatrze, salon poezji, jak również teatralna RPG! Czegóż chcieć więcej?

Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca. Sprawdź, co proponują warszawskie teatry

Akcja rozgrywa się w tym roku po raz pierwszy i będzie powtarzana w kolejnych latach. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłości dołączą następne teatry i miasta, a oferta z roku na rok będzie jeszcze atrakcyjniejsza. Przewiduje się, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 3000 młodych ludzi.

Zobacz, jak Warszawa obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru w 2010r.


Rezerwacji miejsc na hasło "CHODŹ DO TEATRU!" można dokonywać w poszczególnych teatrach mailowo lub telefonicznie.

27 marca:


Teatr 6. piętro. Warsztat "Między sztuką a biznesem", poprowadzony zostanie przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina.
Godzina: 12.00, liczba miejsc: 556, wstęp wolny.
Rezerwacja: (22) 353 11 77, marta.siwinska@bookingplace.eu

Teatr Kwadrat. Spotkanie z aktorem, Janem Kobuszewskim
Godzina: 17.30, liczba miejsc: 15, wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacja: Biblioteka Klubu Dowództwa Garnizonu, Warszawa, (22) 687 10 73.

Teatr Ochoty. Warsztaty teatralne "Spacer" poprowadzone przez Wiktora Korzeniowskiego i Bartosza Mazura oraz spektakl "Spacerowicz" w dniu 28 marca.
Godzina: 14.30-18.30, liczba miejsc: 40, wstęp wolny + bilety na spektakl: 15zł.
Rezerwacja: (22) 825 14 78, sekretariat@teatrochoty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

a ty cały czas walisz anonimowo gwiazdo mroczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ty jesteś diabłem czy diablica z tego piekiełka ,tez cie zazdrość swędzi i nie umiesz pisać nawet komentarze nie wychodzą, nawet nazwisko i imię nie wyjdzie ...anonimowa z cegłówką za rogiem

Komentarz został ukrytyrozwiń
im
  • im
  • 01.04.2011 01:28

Pani Stanisławo-przez duże S- od kiedy Pani tu jest, to mąci Pani niczym w swoim polonijnym piekiełku. Ma Pani straszne i kiepskie poczucie humoru, widoczne niedowartościowanie itp "zalety". Żal d........ściska, jak się Pani uzewnętrznianie czyta. Tam źle i tu niedobrze. Zmiłuj się kobieto nad czytelnikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

teatr jest umowa miedzy widzem a aktorem a komu teraz takie umowy potrzebne ...wystarczy zamówić panienkę postawić drążek , będzie tańczyć tak i siak a umowa jest bardziej konkretna ...scenografia teksty pracownia a po co?.... tutaj bez maski gra się na żywo i spontanicznie ,nie mowie o innych rozrywkach ....
no i jak można zaprosić do teatru jeśli dziczeją obyczaje ,rozpadają się rodziny ,do kościoła Bóg wchodzi ostatni ...misteria były pierwszymi teatrami ,....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.