Facebook Google+ Twitter

"Chodź do teatru!". Imprezy teatralne dla młodzieży. Zobacz program

Międzynarodowy Dzień Teatru to również szereg wydarzeń kierowanych do uczniów i studentów. W ramach akcji "Chodź do teatru!" od 27 do 30 marca, w stołecznych teatrach na zainteresowanych czekają spektakle, warsztaty, a także spotkania z artystami. Prześledź z nami te różnorodne propozycje!

Plakat akcji "Chodź do teatru!" / Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego "Teatr potrzebą dla wielu", to hasło przewodnie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego wyszedł z założenia, że powinien być także potrzebą ludzi młodych. Zaprosił do wspólnej akcji dwadzieścia cztery warszawskie teatry. Przedsięwzięcie odbędzie według dewizy: "Chodź do teatru! TISZ: Teatr i Szkoła" i wspierać ma partnerstwo teatrów i szkół, a kierowane jest głównie do licealistów i studentów. To wszystko, by zachęcić młodzież do odwiedzania sal teatralnych. Jest to także możliwość poznania teatru ze wszystkich stron: od repertuaru, po zaplecze artystyczne, organizacyjne i techniczne. Będzie to także okazja do spotkania artystów i twórców oraz do zdobycia bogatej wiedzy.

50. Międzynarodowy Dzień Teatru już niebawem

Instytucje serwują młodzieży szeroki wachlarz wyboru. Aż jedenaście warsztatów, trzynaście spotkań z artystami i pracownikami teatrów, osiem spektakli, a do tego - próby otwarte, projekcje Teatru TV, pokazy filmów o tematyce teatralnej, wykłady, wycieczki po teatrze, salon poezji, jak również teatralna RPG! Czegóż chcieć więcej?

Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca. Sprawdź, co proponują warszawskie teatry

Akcja rozgrywa się w tym roku po raz pierwszy i będzie powtarzana w kolejnych latach. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłości dołączą następne teatry i miasta, a oferta z roku na rok będzie jeszcze atrakcyjniejsza. Przewiduje się, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 3000 młodych ludzi.

Zobacz, jak Warszawa obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru w 2010r.


Rezerwacji miejsc na hasło "CHODŹ DO TEATRU!" można dokonywać w poszczególnych teatrach mailowo lub telefonicznie.

27 marca:


Teatr 6. piętro. Warsztat "Między sztuką a biznesem", poprowadzony zostanie przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina.
Godzina: 12.00, liczba miejsc: 556, wstęp wolny.
Rezerwacja: (22) 353 11 77, marta.siwinska@bookingplace.eu

Teatr Kwadrat. Spotkanie z aktorem, Janem Kobuszewskim
Godzina: 17.30, liczba miejsc: 15, wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacja: Biblioteka Klubu Dowództwa Garnizonu, Warszawa, (22) 687 10 73.

Teatr Ochoty. Warsztaty teatralne "Spacer" poprowadzone przez Wiktora Korzeniowskiego i Bartosza Mazura oraz spektakl "Spacerowicz" w dniu 28 marca.
Godzina: 14.30-18.30, liczba miejsc: 40, wstęp wolny + bilety na spektakl: 15zł.
Rezerwacja: (22) 825 14 78, sekretariat@teatrochoty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

a ty cały czas walisz anonimowo gwiazdo mroczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ty jesteś diabłem czy diablica z tego piekiełka ,tez cie zazdrość swędzi i nie umiesz pisać nawet komentarze nie wychodzą, nawet nazwisko i imię nie wyjdzie ...anonimowa z cegłówką za rogiem

Komentarz został ukrytyrozwiń
im
  • im
  • 01.04.2011 01:28

Pani Stanisławo-przez duże S- od kiedy Pani tu jest, to mąci Pani niczym w swoim polonijnym piekiełku. Ma Pani straszne i kiepskie poczucie humoru, widoczne niedowartościowanie itp "zalety". Żal d........ściska, jak się Pani uzewnętrznianie czyta. Tam źle i tu niedobrze. Zmiłuj się kobieto nad czytelnikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

teatr jest umowa miedzy widzem a aktorem a komu teraz takie umowy potrzebne ...wystarczy zamówić panienkę postawić drążek , będzie tańczyć tak i siak a umowa jest bardziej konkretna ...scenografia teksty pracownia a po co?.... tutaj bez maski gra się na żywo i spontanicznie ,nie mowie o innych rozrywkach ....
no i jak można zaprosić do teatru jeśli dziczeją obyczaje ,rozpadają się rodziny ,do kościoła Bóg wchodzi ostatni ...misteria były pierwszymi teatrami ,....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.