Facebook Google+ Twitter

"Chodzi o dobrą zabawę" - rozmowa ze szkockim zespołem The Aviators

"Chcemy by ludzie mieli radochę ze słuchania naszej muzyki i z oglądania nas na żywo. Chcemy grać lekkie, łatwe i przyjemne piosenki, przy których ludzie mogliby się dobrze bawić" - mówi szkocki zespół indie rockowy The Aviators.

The Aviators, fot. Materiały zespołu / Fot. Materiały zespołuPiotr Balkus: Na wielu waszych zdjęciach widać wasze uśmiechnięte twarze. Czy to znaczy że jesteście zadowoleni z tego co robicie muzycznie?
The Aviators: Po prostu nie bierzemy siebie na poważnie. Chcemy, by ludzie mieli radochę ze słuchania naszej muzyki i z oglądania nas na żywo. Chcemy grać lekkie, łatwe i przyjemne piosenki, przy których ludzie mogliby się dobrze bawić. Tylko to się dla nas liczy.

Ale wasze piosenki są porządnymi indie rockowymi numerami...
Piosenki które śpiewamy są lekkie, ale powstają zawsze w oparciu o nasze własne doświadczenia jako młodych ludzi z Glasgow. Dojrzewaliśmy w Glasgow i w East Killbride i na pewno przemycamy to do naszych piosenek. Ludzie i miejsce z którego pochodzimy - to wszystko inspirowało nas i nadal inspiruje podczas pisania utworów. Gramy ogólnie mówiąc rock'n'roll, bo to jest muzyka której słuchamy i na której się wychowaliśmy.

East Killbride to miejsce gdzie powstaje sporo nowych zespołów. Czy to jest dobre miejsce dla młodego zespołu?
Dużo muzyki tu się pojawia, nasi przyjaciele, tu jest mała scena muzyczna, nawet metalowe zespołu, hardrockowe, ale i na przykład Kudos. I to jest całkiem fajne z naszej perspektywy. To nie jest najmniejszy zakątek świata, ale też nie jest jakimś najmniejszym. To coś w rodzaju małego Glasgow. Myślę że inne zespoły to potwierdzą. Wychowaliśmy się tutaj i tu są nasze korzenie. Aczkolwiek czujemy się obecnie zespołem z Glasgow.

Glasgow to miejsce dla młodego zespołu do rozwinięcia skrzydeł?
W Glasgow jest wiele scen muzycznych, metalowa, indie rockowa, popowa. Można tu znaleźć wszystkie rodzaju muzyki, dobre sale koncertowe, każda z nich ma swoją atmosferę i swój klimat. Glasgow miejsce gdzie każdy zespół może coś zdziałać. Więc tak - to jest dobre miasto na granie muzyki.

Wy pochodzicie ze Szkocji, ale skąd pochodzi wasza muzyka?
Nasza muzyka jest bardzo szkocka, możesz powiedzieć słuchając nas, że jesteśmy ze Szkocji. Mentalność ludzi tu mieszkających i Szkotów w ogóle na pewno nas zainspirowała. Wychowaliśmy się tu. Nasze piosenki to takie opowieści które słyszymy od prawdziwych ludzi, których spotykamy na codzień.

Powiedz mi o piosence "Beatrice", moim ulubionym waszym kawałku...
Ta piosenka jest po prostu lekka, łatwa i przyjemna! Opoiwada o tym by chwytać chwilę, być szczęśliwym, i nie brać wszystkiego na poważnie. Nie musisz myśleć o pewnych sprawach zbyt głęboko, po prostu ciesz się. Ta piosenka wyjątkowo pokazuje nasz stosunek do świata - chwytaj chwilę, ciesz się życiem, baw się, póki możesz.

Czy Beatrice istnieje naprawdę?
Tytuł piosenki powstał podczas próby, myśleliśmy o tytule, i Bradley, gitarzysta, rzucił "Czemu nie nazwać tego jakoś śmiesznie" Na przykład Beatrice. Więc pomyśleliśmy, czemu nie, to dobra nazwa. Piosenka jest o tym, by dobrze się bawić i nie przejmować się za bardzo wszystkim dookoła, bo w życiu nie ma czasu na martwienie się. Historia opowiedziana w piosence "Beatrice" jest właśnie taka - błaha, głupia wręcz. Chodzi o dobrą zabawę, a nie o treść.

Jakie są wasze plany na najbliższą przyszłość?
W marcu 2014 będziemy wydawać nowy singiel i celebrować jego wydanie w Glasgow. Obecnie piszemy nowe piosenki i chcemy z nimi potem ruszyć w trasę koncertową. Myślimy też nad zrobieniem klipu do jednego z naszych utworów. Byłoby super zagrać też w Polsce. Chcemy by nasze piosenki trafiały do coraz większej liczby słuchaczy. Zawsze jest fajnie grać dla każdej publiczności. Chcielibyśmy iść do przodu i mamy nadzieję, że następny rok będzie udany.

Więcej o zespole na www.facebook.com/theaviatorsband
Słuchaj piosenek The Aviators tutaj: www.soundcloud.com/theaviatorsband

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.