Facebook Google+ Twitter

Chodzież: Miasto otrzymało miliony na promenadę

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-03-30 18:22

Chodzież otrzyma ponad trzy miliony złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę promenady nad jeziorem Miejskim.

Dzisiaj poinformował o tym burmistrz Jacek Gursz. Dofinansowanie stanowi 65 procent wartości całej inwestycji. Pozostałe środki - 2.067.012,09 zł - pochodzić będą z budżetu miasta.

Inwestycja rozpocznie się latem tego roku, a jej zakończenie planowane jest na wrzesień 2011 r. W roku bieżącym planowane jest wykonanie robót przygotowawczych, ziemnych, rozbiórkowych, budowa oświetlenia, budowa chodników i zagospodarowanie terenów zielonych oraz montaż małej architektury (ławki, kosze) na odcinku promenady od molo do końca przystani Klubu Żeglarskiego OPTY . Ścieżka o długości około pół kilometra będzie miała formę bulwarową. Również w tym roku planuje się urządzenie terenu skateparku.

W roku następnym zaplanowane zostały roboty wykończeniowe na budynku stanicy WOPR oraz dalsza budowa chodników, a także zamontowanie urządzeń monitoringu.

Promenada w całości będzie mierzyła ponad 3,1 km (od Łazienek do dzikiej plaży), a razem z drogami dojazdowymi zostaną wykonane niemal 4 km utwardzonej nawierzchni (ponad 14 tys metrów kwadratowych). Ścieżka pieszo-rowerowa będzie miała szerokość od 2,5 do 5 m.

Promenada będzie łączyć się z nową drogą (jej budowa rusza w maju) biegnącą od ul. Jeziornej we wsi Rataje wzdłuż południowego wybrzeża Jeziora Miejskiego ulicami Świętokrzyską i Zdrojową w Chodzieży. Wjazd z promenady na tę, tak zwaną, południową obwodnicę miasta będzie się znajdował na wysokości dzikiej plaży. Na tę inwestycje miasto również uzyskało pokaźne dofinansowanie ze środków zewnętrznych - tym razem z budżetu państwa w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011". BOŻ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.