Facebook Google+ Twitter

Chodźmy bliżej, bez przebrania

Aparycja zależy od funkcjonowania w społeczeństwie. Wybieramy spotkania z tymi, którzy są ładni i nie zrobią nam wstydu swoim wyglądem. Lecz uczucia ma każdy, bez względu na wygląd - świetnie pokazuje to jeden z niemieckich filmów.

Siłownia, drogie ciuchy, kosmetyki, słowem wszystko, co poprawia nasz wygląd. I śmiało można powiedzieć, że to rzeczy dominujące w dzisiejszym świecie. Są wyznacznikiem klasy, stanowiska w społeczeństwie, ale nigdy nie odzwierciedlają wnętrza człowieka.

Szkoda, że dostrzegamy piękno, a brzydotę potępiamy. Bo ta brzydota nie jest niczyją winą, a przynajmniej nic na nią nie można było poradzić.

Od dawien wiemy, że wygląd to pierwsza rzecz w ocenie drugiego człowieka. Jednak uczuć, niezbędnych do funkcjonowania, nie zastąpi kolejna para butów czy dobry obiad. Zawsze byłem zdania, że człowieka należy poznać od środka. A po zobaczeniu krótkiego filmiku jestem pewny tego jeszcze bardziej.Bo na co dzień jesteśmy poważni, niezależni, samodzielni i twardzi - a w głębi serca potrzebujemy czułości, bliskości i akceptacji. W tym filmie nie pada żadne słowo mówione, a czuć jak zalewa nas potok słów. Szept, krzyk, wrzask, które mówią - patrz, tutaj jestem, przytul mnie. Tylko, żeby ktoś podszedł, trzeba się przebrać. Ukryć niedoskonałości, mankamenty aparycji.

Warto zobaczyć i zastanowić się nad tym, czy sam wygląd wystarczy, by się do kogoś zbliżyć. Podeprę się znalezionym pod filmem komentarzem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.