Facebook Google+ Twitter

Choinka do wynajęcia

Choinkę wymyślili poganie jako falliczny symbol związany z kultem słońca, chrześcijanie wpadli na pomysł, żeby się świeciła, a (ostatnio) ekolodzy rozkręcili "choinkowy leasing".

Od 50 do 185 dolców (w zależności od rozmiaru) można wydzierżawić żywą, pachnącą choinkę na dwa tygodnie w Los Angeles, pozbywając się problemu całorocznego przechowywania ogromnego drzewa w ograniczonej przestrzeni gospodarstwa domowego. Po świętach wynajęte drzewko choinkowe wraca do wypożyczalni świątecznych rekwizytów, czekając na następny rok.

Pomysłowy kalifornijski przedsiębiorca bynajmniej nie darzy sympatią świąt Bożego Narodzenia, ale darzy sympatią drzewa, lasy i środowisko naturalne. Koszmar tych odrąbanych od korzeni, wykorzystywanych jednorazowo, a następnie masowo porzucanych żywych istot skłonił go do rozkręcenia nietypowego biznesu, który wychodzi naprzeciw potrzebom człowieka, a jednocześnie ogranicza przedświąteczną redukcję terenów zalesionych. Wilk syty i owca cała - to się nazywa Biznes Nowej Ery.

Kto pierwszy w Polsce rozkręci taki interes?

The New York Times 23/12/09

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ekologia na pewno. Dobrze udaje się to z jodłami. Trzeba tylko przypilnować wilgotności w doniczce i nie przegrzewać mieszkania w tym czasie, kiedy stoi drzewko w domu. Drzewko nie stawiamy po świętach na dworze, tylko stopniowo przyzwyczajamy do niskich temperatur. Może być tak że latem będzie chorować i przyrosty nie będą zbyt wielkie. Jednak po dwóch latach wszystko wraca do normy a wraz z drzewem pozostają wspomnienia, kiedy na nie od czasu do czasu spoglądamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niewątpliwie jest to biznes
ale czy ekologia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.