Facebook Google+ Twitter

Choinka za sto tysięcy!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-04 07:46

Na placu Wolności w Łodzi po raz pierwszy stanęła sztuczna choinka w kształcie stożka. Jej montaż zakończył się wczoraj o godz. 16, ale dopiero w poniedziałek rozbłyśnie w pełnej krasie. Ma 14 metrów wysokości

 / Fot. "Express Ilustrowany"Stalowy szkielet został zmontowany z siedmiu części, z których każda ma wysokość 2 metrów. Konstrukcję owinięto ok. 100 metrami pasów z zielonego sztucznego świerku. Dookoła drzewka spiralnie biegnie ozdobny złoty łańcuch (z pasów takich jak zielone).

- Choinka wykonana jest z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne - zapewnia Błażej Czajka, menedżer łódzkiej firmy, która wyprodukowała choinkę i realizuje zamówienie. - Jest także trudnopalna.

Na choince zawisło 20 gwiazdek w kolorach flagi Łodzi - 10 żółtych i 10 czerwonych. Czubek zwieńcza gwiazda. W poniedziałek rozbłyśnie na niej kilkanaście tysięcy punktów świetlnych. Będą palić się stale. Do tego błyskać będzie kilkanaście większych żarówek. Zapewnią one efekt migotania i dodadzą blasku choince.

Sama choinka kosztowała 87 tys. 800 zł, ale zamówienie, obejmujące montaż, demontaż i przechowywanie drzewka do 2011 r., opiewa na 117 tys. zł (bez VAT).

- Taka choinka jest trwalsza niż jej poprzedniczki - argumentuje Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta Łodzi. - Będzie służyć miastu przez kilka sezonów, więc ma także charakter proekologiczny. Można będzie ją także rozbudować.

W ubiegłych latach wandale nie oszczędzali miejskiej choinki. Pamiętamy przypadki niszczenia i obcinania gałęzi. W zeszłym roku na przykład żywa choinka została oskubana z gałęzi do wysokości ok. 2 metrów. Prezentowała się żałośnie, więc trzeba było wymienić ją na nową. To stało się uzasadnieniem decyzji rady miasta o zakupie choinki sztucznej. Wybrali ją urzędnicy Delegatury Łódź - Śródmieście. Czy spodoba się łodzianom?

(mj) - " Express Ilustrowany".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.