Facebook Google+ Twitter

Choinki do... deformacji

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-11 10:19

Aby uchronić choinki przed złodziejami, leśnicy z nadleśnictwa Grotniki postanowili je zdeformować. Kilkaset najładniejszych świerków i sosen rosnących w najbardziej widocznych miejscach (odwiedzanych w poprzednich latach przez złodziei) zostanie oszpeconych.

 / Fot. Janusz Kubik- Kiedyś pryskaliśmy choinki preparatem, wydzielającym przykrą woń - mówi nadleśniczy Józef Lipiński. - Niestety, w ubiegłym roku środek ten spowodował zatrucie u osoby, która przyniosła takie drzewko do domu, dlatego w tym roku wpadliśmy na inny pomysł. Będziemy obcinać w ładniejszych drzewkach po dwie gałęzie, żeby choinka straciła atrakcyjny wygląd.

Obcinane mają być najbardziej widoczne gałęzie w środkowej części sosny lub świerku.
- 2,5-metrowa choinka rośnie 6 lat, rocznie przybywa jej 50-60 cm. Już za rok miejsce po obciętych gałęziach nie będą tak szpecić - zapewniają leśnicy. - A za dwa lata w ogóle nie będzie widoczne. Drzewko będzie się normalnie rozwijało.

Hanna Bednarek-Kolasińska, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, nie widzi w oszpecaniu świerków czy sosenek nic szokującego.
- Chyba lepiej, by choinka była brzydka, niż gdyby jej miało nie być wcale - mówi.

Grzegorz Kałużny, właściciel firmy zajmującej się przycinaniem drzew, zapewnia, że choinki nie ucierpią wskutek "interwencji chirurgicznej".
- Teraz jest sezon na cięcie, bowiem drzewa znajdują się w stanie spoczynku.

(mgr) - " Express Ilustrowany"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.