Facebook Google+ Twitter

Chojnice: Areszt dla sprawców przemocy w rodzinie

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-03-05 15:55

W tym tygodniu chojniccy policjanci przeprowadzili cztery interwencje związane z przemocą w rodzinie. Czterech mężczyzn, którzy krzywdzili swoich bliskich, umieszczono w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Wobec dwóch osób stosujących przemoc sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Od poniedziałku (01.03 br.) do czwartku (04.03 br.) chojniccy policjanci przeprowadzili cztery interwencje związane z przemocą w rodzinie. Czterej mężczyźni, którzy zachowywali się agresywnie wobec swoich bliskich, zostali umieszczeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Spośród czterech wniosków o tymczasowe aresztowanie osób podejrzanych o popełnienie przestępstw dwa dotyczyły sprawców przemocy w rodzinie. 59-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego został aresztowany na 2 miesiące, a 50-latek - na 3 miesiące.

Osoby szczególnie agresywne, będące niejednokrotnie pod wpływem alkoholu, są natychmiast izolowane od pozostałych członków rodziny. Po każdej interwencji wdrażana jest procedura "Niebieska Karta", która wiąże się z bieżącym monitorowaniem przez dzielnicowego sytuacji w rodzinie dotkniętej problemem przemocy.

W okresie od stycznia do końca lutego br. policjanci na terenie powiatu chojnickiego przeprowadzili 50 interwencji domowych. Pokrzywdzonych przemocą zostało 110 osób, w tym 52 kobiety, 11 mężczyzn, 39 małoletnich do ukończenia 13 roku życia i 8 osób w wieku od 13 do 18 lat.

Sprawcami przemocy były 42 osoby, w tym w tym 41 mężczyzn i jedna kobietę. 36 stosujących przemoc było pod wpływem alkoholu, spośród nich 28 osób trzeźwiało w komendzie. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy wszczęto 18 postępowań przygotowawczych dotyczących znęcania, stwierdzono 7 takich przestępstw.

red

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.