Facebook Google+ Twitter

Chojnice. Lekarz usypia pacjentów?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-11-21 07:32

Pacjentka stacji dializ chojnickiego Szpitala Specjalistycznego skarży się na opiekę podczas dializy. Jej opowieść może "zmrozić" krew w żyłach.

fot. Paweł NowakSytuacje, jej zdaniem, mają się dziać na popołudniowych zmianach.
- Kiedy ktoś skarży się na dolegliwości w trakcie czterogodzinnej dializy, to lekarz zbywa taką osobę albo podaje leki usypiające. To wygląda tak, jakby lekarz chciał mieć na dyżurze święty spokój - mówi pacjentka, prosząc o anonimowość. - Nikt z nami nie rozmawia jak zapobiegać dolegliwością przed, po, czy nawet w trakcie dializy.
Tymczasem dyrektor szpitala Leszek Bonna, tłumaczy, że pacjenci korzystający z usług stacji dializ, są bardzo specyficzni.
- To osoby bardzo dotknięte przez życie, które często mają pretensje do całego świata więc trudno im dogodzić - mówi Bonna. - Opieka medyczna w stacji dializ jest zapewniona podczas każdej dializy. Są tam całodobowe dyżury.
Jak się okazuje, w ciągu trzech ostatnich miesięcy leki uspokajające podane zostały czterem pacjentom. W tym samym czasie dializ wykonano ponad 1200.
- Leki podawane są według wskazania - dodaje Maciej Polasik, dyrektor szpitala do spraw medycznych. - Jeśli ktoś ma skłonności padaczkowe lub jest pobudzony, to podajemy leki uspokajające, które faktycznie mogą działać usypiająco.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tytuł jest zatrważający i myślałem, że tekst będzie podobny do cyklu o aferze ze skórami. A tu nic - szef wyjaśnia, że to procedura. Zatem - tytuł to pomówienie czy jednak należy zawiadomić prokuraturę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.