Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32911 miejsce

Chojnice. Uczniowie wlepiali mandaty

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-25 09:30

W tym roku w Chojnicach sami uczniowie przejęli inicjatywę, by realizować różne zadania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W piątek młodzi chojniczanie na rowerach królowali na chojnickich ulicach./Fot. Dziennik Bałtycki - Bardzo pochwalam taką postawę, bo wreszcie biorą górę pomysły najmłodszych chojniczan - ocenia Katarzyna Karpus, koordynatorka akcji.
Akcja realizowana w Chojnicach już po raz kolejny skutecznie promowała zdrowy styl życia. Dużą inicjatywą wykazali się w tym działaniu uczniowie z chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 3. Swą aktywność rozpoczęli już 15 września od akcji sprzątania świata. Zdziwili się zmotoryzowani, gdy w miniony piątek otrzymywali od uczniów mandaty. To był bodziec, by zamienić auto na rower. Na ten pomysł wpadło ponad 60 uczestników rajdu.- Wyruszyliśmy z rynku do Charzyków - opowiada Marek Wituszyński, prezes Fundacji Ekologicznej Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej. - W gościnnym ośrodku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego rozpaliliśmy ognisko, bawiliśmy się podczas konkursów, a pod wieczór wróciliśmy do miasta.
Rajd przyciągnął głównie najmłodszych, ale nad ich bezpiecznym podróżowaniem czuwały też nauczycielki z SP 1. Ten rajd był także promocją ścieżki rowerowej wiodącej wzdłuż ul. Bytowskiej i dalej do Charzyków. To element potężnej drogowej inwestycji czyli modernizacji 7-kilometrowej szosy. Już podczas wakacji dziesiątki rowerzystów dziennie przemierzały tę trasę bezpiecznie, nie narażając się na klaksony zmotoryzowanych użytkowników dróg. Warto dodać, że kolejne planowane drogowe inwestycje będą zawierać identyczne rozwiązania przyjazne dla rowerzystów.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.