Facebook Google+ Twitter

Chomikuj.pl pozwał Polską Izbę Książki. Robi się gorąco...

Polska Izba Książki została pozwana za nazwanie Chomikuj.pl "serwisem pirackim". PIK natomiast szykuje pozew zbiorowy przeciw ww. serwisowi i chce jego zamknięcia. Coraz goręcej, ale nie przez upały.

Sonda

Używasz dysków w chmurze?

Coraz gorącej na linii Polska Izba Książki-Chomikuj.pl. / Fot. Chomikuj.plO tym, że sprawa jest ważna dla serwisu Chomikuj.pl, może świadczyć zwołanie w tym celu pierwszej we własnej historii konferencji prasowej. Po niej władze serwisu udostępniły komunikat w którym wyjaśniły, dlaczego pozywają Polską Izbę Książki.

Poszło o nazwanie Chomikuj.pl "serwisem pirackim". Rzeczywiście, takie stwierdzenie można znaleźć na stronach PIKu.

Uzgodniono, że Sekcja wystąpi do Rady PIK z wnioskiem o wystosowanie pozwu zbiorowego przeciw portalowi chomikuj.pl, który stosuje praktyki pirackie i nielegalnie publikuje utwory objęte ochroną prawa autorskiego - napisano w komunikacie PIKu z 23 czerwca 2010 roku.

Sprawa ostatnio ożyła ponownie. W ostatnich dniach wiele serwisów informowało, że Polska Izby Książki, zrzeszająca ok. 240 podmiotów działających na rynku wydawniczym, zebrała wymaganą przez prawo ilość podmiotów do pozwu zbiorowego przeciwko serwisowi. Gromadziła je od 2010 roku. Najprawdopodobniej pozew zostanie złożony po wakacjach.

6 sierpnia zaś odbędzie się pierwsza rozprawa Chomikuj.pl przeciwko Polskiej Izbie Książki. Według informacji podanych przez serwis, proces został przez niego wytoczony kilka miesięcy temu.

Czytaj dalej ---->


Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ale telenowela się zrobiła :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Która akcja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICCA
  • IICCA
  • 17.07.2012 09:39

@Grzegorz Zarytkiewicz: To nie tak. Ta akcja jest robiona po to aby ci piraci na giełdach mogli zarobić! Większość z tych piratów ma przecież układy z wyżej postawionymi, a ci wyżej też muszą zarobić i itd. Przecież to takie oczywiste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta akcja to temat zastępczy na nieudolność naszych władz na ściganie prawdziwych "piratów", którzy sprzedają nielegalną muzykę czy pliki na giełdach np. we Wrocławiu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.