Facebook Google+ Twitter

Chopin, jego Europa i Raffaella

Ponad 30 koncertów, 16 utworów Andrzeja Panufnika w stulecie jego urodzin w oryginalnym brzmieniu i legendarnych interpretacjach. Dla melomanów trwający właśnie festiwal "Chopin i jego Europa" to nie lada gratka.

 / Fot. Natalia JakubczakRozpoczęty 15 sierpnia Festiwal Chopin i jego Europa to już 10. jubileuszowa edycja, która przyciąga tysiące widzów z różnych krajów do Warszawy. Nic dziwnego, znakomite zespoły, recitale, koncerty kameralne, symfoniczne i jazzowe oraz wspaniałe arcydzieła romantyzmu sprawiają, że aż chce się przyjść i posłuchać.

W miniony środowy wieczór w Filarmonii Narodowej mieliśmy okazję wysłuchać kilku najpiękniejszych arii Mozarta, Belliniego czy Donizettiego w wykonaniu włoskiej sopranistki Raffaelli Milanesi z towarzystwem zespołu instrumentów dawnych Collegium 1704 dyrygowanej przez Czecha - Vaclava Luksa.

Koncert odbył się na sali koncertowej Filharmonii Narodowej. Zebrało się na nim sporo widzów, wśród których nie brakowało zarówno prawdziwych melomanów, jak i osób uczęszczających na takie koncerty od święta. Nie mogło także zabraknąć telewizji, która zarejestrowała fragment arii z opery "Otello".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.