Facebook Google+ Twitter

"Chopin na 5 fortepianów". Nowy festiwal artystyczny w Sopocie

Między 16 a 18 września w Sopocie odbędzie się nowy festiwal artystyczny ARTLOOP. Jego celem jest otwarcie sztuki na miasto i miasta na sztukę. Początek 16 września o godzinie 21 w MCKA Zatoka Sztuki.

 / Fot. Bechstein/CC 3.0Po raz pierwszy w Sopocie powstanie festiwal skoncentrowany na sztuce współczesnej. Festiwal otworzy koncert "Chopin na 5 fortepianów", który jest połączeniem muzyki klasycznej z jazzową improwizacją.

Koncert jest nowatorską wizją interpretacji muzyki Chopina. Natomiast niecodzienne wykonanie, gra na pięciu fortepianach, to odważna twórcza kreacja artysty Sławka Jaskułke, który jest liderem projektu - informuje serwis
Wirtualna Polska.

Proponowany koncert to starcie dwóch światów, klasyki i jazzu, jednak w tym ujęciu tworzy dialog między światem klasycznym, a jego współczesną interpretacją jazzową.

Koncert jest bezpłatny. Należy posiadać wejściówki, które można odbierać od 12 września 2011 w MCKA Zatoka Sztuki. Liczba wejściówek jest ograniczona. Organizatorzy nie przyjmują rezerwacji.

Więcej informacji na www.artloop.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.