Facebook Google+ Twitter

Chopin tematem przewodnim 55. Międzynarodowych Targów Książki

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Rok 2010 obchodzony jest jako Rok Chopinowski. Z tego względu organizatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki, które odbędą się 20-23 maja w PKiN, postarali się o wiele atrakcji związanych z kompozytorem.

Z pewnością wielką atrakcją będą wszystkie rzeczy związane z Chopinem - w tym niezwykły i jedyny fortepian Yamahy (specjalnie sprowadzony do Polski z tej okazji), który "zapamiętuje" uderzenia w klawisze i potrafi odtwarzający wykonania największych mistrzów. Fortepian będzie cały czas grał i będzie można do niego podejść (cześć jest przezroczysta! widać jak gra) - mówi nam rzecznik prasowy Targów, Roman Czejarek.

Ciekawą atrakcją tych dni są wystawy: Wystawa „Chopin. Nastroje kompozytora w fotograficznych obrazach Tomasza Sikory”, „Chopin w oczach czeskiego grafika Otto Keplera”, a także wystawa książek poświęconych Chopinowi wydanych w Polsce i na świecie.

W Czwartek 20 maja (11.00–13.00) odbędzie się cykl spotkań z Moniką Gromek, autorką zeszytów edukacyjnych "Fryderyk Chopin" (Oficyna Wydawnicza Multico).

W piątek 21 maja o godz. 16.00 przygotowano dla gości niezwykłe spotkanie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim, autorem książek „Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans” (PWM), „Chopin. Fenomen i paradoks” (Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej – Gaudium) oraz „Fryderyk Chopin” (PWM, Bosz), a o godz 16.30 odbędzie się spotkanie z Mariuszem Wroną, autorem książki „Fryderyk Chopin. Poeta fortepianu” (Świat Książki). Na koniec dnia będzie można spotkać się z przewodniczącym jury XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, prof. Andrzejem Jasińskim.

Sobota 22 maja to dzień wielu spotkań z autorami książek poświęconych kompozytorowi. Już o 11.30 spotkamy się z prof. Maciejem Gołębem – redaktorem książki „Chopin w kulturze polskiej” (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego). O 12 będziemy mogli porozmawiać z prof. Ireną Poniatowską, autorką książki „Fryderyk Chopin. Człowiek i jego muzyka” (Oficyna Wydawnicza Multico), a o 12.30 spotkanie z prof. Maciejem Buszewiczem na temat albumu poprowadzi Grzegorz Mazur (Wydawnictwo Fabryczna).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wiem, wszystkie te spotkania ciekawe, jednak My nie będziemy mogły tam być, czego bardzo żałuje. Jednak mamy nadzieję że ktoś z W24 pójdzie...

Marta i Magda

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.05.2010 22:21

Marto, 5* jak nic się należy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję też odwiedzić:
Piątek 21 maja, 14:30-16:00 w PKiN, Collegium Civitas AulaA, XII p. Spotkanie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży Jolantą Horodecką-Wieczorek. Prezentacja nowej książki "Wiatru tchnienie o Chopinie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.