Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16697 miejsce

Chór Aleksandrowa oczarował publiczność w Trójmieście

Mieszczącą się na granicy Sopotu i Gdańska halę 5 października zaszczycił swoją obecnością Chór Aleksandrowa. Koncert był niesamowity!

 / Fot. Małgorzata SorokaJeżdżąc na tournee Chór przygotowuje utwory charakterystyczne dla danego kraju. Nie inaczej jest z obecną trasą po Polsce, która rozpoczęła się w Gdańsku. Chór przyjechał do nas z nowym repertuarem, w którym znajduje się kilka polskich utworów, do tej pory nieprezentowanych podczas koncertów. Oczywiście nie mogło zabraknąć takich standardów, jak "Kalinka", czy "Katiusza". Można również usłyszeć utwory nieco nowocześniejsze.
 / Fot. Małgorzata Soroka
Wstępując do chóru wszyscy członkowie otrzymują stopnie wojskowe i są żołnierzami zawodowymi lub kontraktowymi armii rosyjskiej. Dlatego też członkami mogą być jedynie obywatele Rosji bądź państw byłego ZSRR (w Chórze aktualnie są m.in. Ukraińcy). Myślę, że niejedno damskie serce zadrżało na widok tylu przystojnych żołnierzy w mundurach.

 / Fot. Małgorzata SorokaTrudno mi omawiać dokładne kwestie techniczne i porównywać ze sobą solistów, gdyż wszyscy byli przygotowani perfekcyjnie i zaprezentowali pełen wachlarz swoich możliwości. Dlatego też pozwolę sobie na opis wrażeń własnych.

Najbardziej spodobało mi się wykonanie Vadima Ananieva - zwłaszcza "Kalinka" w jego wykonaniu to mistrzostwo. Faktycznie opłacało się na niego poczekać, kiedy to chór już zaczął śpiewać, a on się / Fot. Małgorzata Soroka nie pojawił na scenie (ponoć zabłądził w zakamarkach ERGO Areny).

Zaczarował mnie również swoim pięknym ciepłym barytonem Boris Dyakov, który gościł już na różnych deskach operowych świata. Słuchanie jego wykonania np. utworu o Wołdze to czysta przyjemność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Rafale - dziękuję za uzupełniające informacje i linki :-) Nie sposób napisać o wszystkim :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

... w uzupełnieniu polecam też ciekawą interpretację "Delilah" w wykonaniu Chóru Aleksandrowa wraz fińską grupą Leningrad Cowboys - http://www.youtube.com/watch?v=NhIMEMDYxZE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczęka mi opadła, kiedy w 1996 roku, pracując w Rzymie, słuchałam zachwytów mojej podopiecznej, która wraz z mężem-melomanem widziała i słuchała Chóru Aleksandrowa na żywo. Niestety - osobiście nie miałam okazji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ireno - jeszcze raz życzę miłych wrażeń :-)

Panowie - nic straconego, żeby zobaczyć Chór ponownie ;)
7 X 2012 (niedziela) Kozienice
8 X 2012 (poniedziałek) Kraków
9 X 2012 (wtorek) Warszawa
10 X 2012 (środa) Ostrowiec Świętokrzyski
11 X 2012 (czwartek) Włocławek
12 X 2012 (piątek) Zielona Góra

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Knockin' on Heaven's Door" w wykonaniu Chóru Aleksandrowa wraz fińską grupą Leningrad Cowboys - http://www.youtube.com/watch?v=CV6ETVQgob0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała relacja! Widać, że Chór Aleksandrowa pozostawił ogromne wrażenie - zawsze takie zostawia :) (5*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała relacja z koncertu, aż czuję emocje, które Pani tam przeżyła i chciała nam przekazać. Dziękuję bardzo!!! Nie możemy się doczekać koncertu w Warszawie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chór i orkiestra w swoim dorobku ma fenomenalny, wspólny koncert z prześmiewcami z fińskiego zespołu Leningrad Cowboys. Koncert "Total Balalaika Show" jaki odbył się 1993 roku w Helsinkach z okazji otwarcia Mistrzostw Świata w Tenisie Ziemnym, utrwalił na taśmie Aki Kaurismäki bywa dostępny na wydawnictwach DVD. Można dodać że Chór Aleksandrowa wraz ze wspomnianą fińską formacją, nagrał też płytę CD.
Do osobliwości tego wspólnego koncertowo-płytowego przedsięwzięcia, należy jedno z ciekawszych (moim zdaniem) wykonań utworu "Knockin' on Heaven's Door" Boba Dylana. Utwór znany też z innych wykonań jak np. Gun's N' Roses, tym razem można usłyszeć głosem męskiego chóru wojskowego z twarzyszeniem orkiestry i grupy Leningrad Cowboys.
Polecając uwadze fantastyczne show Chóru Aleksandrowa z Helsinek, dziękuję naszej koleżane za ciekawą koncertową relację i serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.