Facebook Google+ Twitter

Chór Aleksandrowa ponownie w Polsce!

Już w październiku znany na całym świecie chór męski przyjeżdża do Polski. Swoją trasę rozpocznie koncertem 5 października w trójmiejskiej ERGO Arenie.

„Już afisze zapowiadające ich występy wywołują dreszcz emocji. Ta czerwona gwiazda, żołnierze idący z pieśni na ustach do boju i magiczne nazwisko twórcy zespołu - Aleksandrowa. Dzięki nim stale ożywa dramatyczna i zarazem liryczna legenda czasu Wojny Ojczyźnianej i czasu odbudowy. Zespół Armii Czerwonej im. Aleksandrowa to także symbol doskonałości artystycznej, to niepodważalny styl chóralnej interpretacji. Poddajmy się urokowi tej muzyki, która powstała z potrzeby chwili, dla ukojenia cierpień i krzywd, jakie zgotował człowiekowi drugi człowiek. Już za moment słuchać będziemy Kalinki, pieśni o drodze i pieśni o słowikach.” Bogusław Kaczyński

Po kanadyjskim tournee w 1987 roku montrealska gazeta ”La Pressse” napisała: ”Chór Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maesterii”

Dwukrotnie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Aleksandrowa, ros. Дважды Краснознамённый Академический ансамбль песни и пляски Российской армии имени А.В.Александрова

Warto już zawczasu zarezerwować sobie miejsce na sali, mając na uwadze stale rosnącą popularność grupy, której każde przedstawienie jest dopracowanym w najmniejszych szczegółach wydarzeniem artystycznym. Kolorowe, tradycyjne stroje tancerzy, dostojne mundury chórzystów i muzyków, starannie dobrani śpiewacy i doświadczeni choreografowie wpływają na jakość występu. Wieloletnia tradycja zobowiązuje do perfekcji.
Zespół powstał w 1928 roku, i na początku składał się z zaledwie dwunastu artystów. Będąc zespołem tanecznym armii czerwonej w początkowej fazie powstania, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji. Reprezentując państwo i przybliżając jego kulturę w trakcie swoich wystąpień, Chór Aleksandrowa jest wizytówką swojego kraju. Tylko w trakcie II Wojny Światowej grupa dała blisko 1500 koncertów na frontach wschodnim i pacyficznym, gdzie zagrzewali żołnierzy do walki i pomagali przetrwać w tym smutnym okresie. Po wojnie, już w roku 1948 wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert.
Znany na całym świecie chór męski po raz kolejny odwiedzi Polskę i zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem, bowiem zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów. To będzie wielka gratka dla polskiego widza.
Dzisiaj Chór ma za sobą ponad 2000 koncertów wykonanych w 80 krajach świata, grając na każdym kontynencie. Liczebność członków zespołu jest równie wielka co ilość zaliczonych scen - ok. 60 tancerzy, 40 muzyków i 100 chórzystów. Warto dodać, że wszyscy artyści posiadają wykształcenie muzyczne oraz wieloletnie doświadczenie, jakiego wymaga się od przyszłych członków.
Wszyscy, którzy udadzą się
na koncert Chóru Aleksandrowa, mogą spodziewać się wyjątkowej atmosfery
Warto się starać: hala będzie zapełniona po brzegi, a po ponad dwóch godzinach koncertu nie będzie
osoby, która nie byłaby zachwycona występem Rosjan.
Zaserwujemy taką dawkę emocji ze dusza i ciało będą chciały więcej
Podczas koncertu nie może oczywiście zabraknąć słynnej „Katjuszy", „Kalinki" i pięknej pieśni „Oczy cziornyje". Specjalnie dla polskiej publiczności chórzyści przygotowali nowe wspaniałe występy wokalne z repertuaru najsłynniejszych zespołów i wykonawców nawet operowych

z pewnością okrzyki zachwytu wzbudzą występy tancerzy: rosyjskie tańce narodowe w ich wykonaniu to niemal sporty ekstremalne!
Jesteśmy pewni owacji na stojąco, publiczności

I tak na koniec różnice historyczne ani polityczne nie są w stanie pokonać więzi kulturowej i swoistej nici porozumienia między Słowianami.


http://www.chor-alexandrowa.pl/

http://ensemble-aleksandrova.ru/

"CZERWONE MAKI NA MONTE CASSINO" CHÓR ALEXANDROWA W GDAŃSKU 25 X 2011


Chór Aleksandrowa - Brunetki, blondynki Koncert Chóru Aleksandrowa 25.10.2009 Łódź, Atlas Arena
http://www.youtube.com/watch?v=GY-2NLSnozI&feature=related

Aleksandrov Red Army Choir on Eurovision Song Contest 2009, Moscow
http://www.youtube.com/watch?v=FCZNfeWGTkQ&feature=related

Russian Army Choir - Tribute to Pope John Paul II.IX
http://www.youtube.com/watch?v=1ECx62iN2ok&feature=plcp


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Również jestem zauroczona tymi wykonaniami, ale nie tylko :-) Bardzo się cieszę, że będę mogła na żywo zobaczyć tak wspaniałe widowisko i już się nie mogę doczekać koncertu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne są te "Czerwone maki na Monte Casino" w wykonaniu Chóru Alexandrowa, ale Ania German ze swoją "Katjuszą" w języku rosyjskim jest jeszcze wspanialsza:)) Pięknie dziękuję za zaproszenie do grona znajomych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.