Facebook Google+ Twitter

Chór Alexandrowa w Łodzi - zapowiedź koncertu

Chór Alexandrowa, jedna z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSSR, wystąpi 16 października 2011 w łódzkiej Hali Atlas Arena.

Nazwa chóru pochodzi od nazwiska założyciela i pierwszego dyrektora - Aleksandra Aleksandrowa. Pierwszy występ miał miejsce 12 października 1928 roku w Centralnym Domu Armii Czerwonej, a jednym z widzów był sam Józef Stalin. W jego składzie znalazło się wtedy tylko 12 artystów. Chór Aleksandrowa, a właściwie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Aleksandrowa przyjmował nowych członków. Obecnie zespół składa się z około 200 osób: sekcji chóru męskiego, mieszanej grupy tanecznej oraz orkiestry.

Soliści Chóru Aleksandrowa / Fot. mat. organizatoraZespół koncertował w ponad 70 krajach w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce. Do dzisiejszych czasów dał około 2 tys, koncertów.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 2000 utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rita
  • Rita
  • 28.10.2011 22:06

ja byłam we Wrocławiu. Było wspaniale...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyny i niepowtarzalny! Znajomym Włochom brakowało słów zachwytu, a rozmawialismy o koncercie, który odbył sie w Rzymie jeszcze w czasach ZSRR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Ostrowcu Świętokrzyskim Chór Aleksandrowa wystąpi 8.10.2011 roku o godz. 18.00

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to ja, Adamie, już przebieram nogami by wziąć udział w konkursie. Może się uda? Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.