Facebook Google+ Twitter

Chór Ave Sol ćwiczy w Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-11-28 12:14

- Dzisiaj zaczyna się 1. Niedziela Roku Kościelnego i 1. Niedziela Adwentu. Ja mam u siebie w parafii warsztaty chórowe i słyszę w każdym pomieszczeniu inną kolędę - to jest coś niesamowitego - mówi ks. Byrt. Wiadomo, że "Kto śpiewa, ten podwójnie się modli" (św. Augustyn).

Młodzież z chóru Ave Sol na warsztatach w Szczyrku. / Fot. ks. Jan Byrt W Szczyrku w sobotę rozpoczął się sezon narciarski. Działa już pierwszy wyciąg, a wkrótce ruszą kolejne. Na stokach można więc zobaczyć dzieci, młodzież i dorosłych.

Ale przechodząc koło parafii ewangelicko-augsburskiej można też usłyszeć kolędy. Co prawda do świąt jeszcze trochę czasu, ale ci co uwielbiają śpiewać, już się do nich przygotowują. Chodzi o młodzież ekumeniczną, działającą w chórze Ave Sol z Bielska Białej, którym dyryguje Leszek Polak. Do tej pory przez szeregi chóru przewinęło się prawie 2000 osób.Młodzież z chóru Ave Sol na warsztatach w Szczyrku. / Fot. ks. Jan Byrt

Ave Sol jest amatorskim młodzieżowym chórem mieszanym. Dzięki systematycznej i wytrwałej pracy ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Do najważniejszych nagród zdobytych w różnych konkursach chóralnych i festiwalach w kraju i za granicą chór zalicza: Grand Prix - "Harfa Eola", (Kalisz, 1988), I Nagrodę na Festiwalu Chórów Młodzieżowych Neerpelt, (Belgia,1990), Złoty Kamerton i Puchar MEN na Ogólnopolskim Przeglądzie w Bydgoszczy (1997), I miejsce na Turnieju Chórów "Legnica Cantat". Jest też laureatem nagrody im. Henryka Karlińskiego (2005), a niejeden sukces zapewne jeszcze przed nimi.

Młodzież z chóru Ave Sol na warsztatach w Szczyrku. / Fot. ks. Jan ByrtMłodzież z chóru Ave Sol gości u księdza Byrta co roku. - Dzisiaj zaczyna się 1. Niedziela Roku Kościelnego i 1. Niedziela Adwentu. Ja mam u siebie w parafii warsztaty chórowe i słyszę w każdym pomieszczeniu inną kolędę - to jest coś niesamowitego! To jest wspaniałe, że młodzi ludzie tak chcą spędzić wolny czas na śpiewaniu. My żyjemy już od dzisiaj tymi kochanymi Świętami Bożego Narodzenia - powiedział w rozmowie z Wiadomościami 24.pl ks. Jan Byrt.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo lubię chóralną muzykę. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.