Facebook Google+ Twitter

Chór "Largo" przy klasztorze Franciszkanów w Radziejowie

Od powstania nowej parafii, w klasztorze Franciszkanów, obok posługi typowo religijnej, wiele się dzieje w dziedzinie kultury. Dziś o jednym z licznych aspektów tego działania - o chórze "Largo".

U góry występ Chóru w Kościele Klasztornym w Radziejowie poniżej występ 5.9.1999 r. w Częstochowie ( z archiwum M.Czaplewskiego) / Fot. Karol SzmagalskiChór powstał w 1996 r. z inicjatywy Mieczysława Czaplewskiego - obecnego prezesa chóru. Dyrygentem zespołu od samego początku jest Alina Czaplewska. Od 7 września 2002 r. "Largo" jest członkiem oddziału Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM na terytorium diecezji gnieźnieńskiej, pelplińskiej, toruńskiej i włocławskiej. Za zasługi dla miasta Radziejowa został 28 marca 2006 r. zgodnie z Uchwałą Rady Miasta, odznaczony odznaką - "Zasłużony dla Miasta Radziejów". Od lat jest nierozerwanie związany z tutejszym Klasztorem Ojców Franciszkanów. (franciszkanie.pl).

Członkowie chóru swoimi występami od lat wkomponowują się w różne uroczystości, jakie odbywały się w tym mieście. Zawsze swym występem wzbudzają duże emocje u słuchaczy. Ale nie tylko. Warto wspomnieć, że w 1999 r. "Largo" miało zaszczyt śpiewać w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Licheniu podczas wizyty Ojca św. Jana Pawła II, a także uświetnić swym śpiewem ogólnopolskie uroczystości dożynkowe na Jasnej Górze. W tym samym roku chór uczestniczył w Konkursie o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy, gdzie wyśpiewał II miejsce. Dużym osiągnięciem chóru było zajęcie II miejsca w VIII Międzynarodowych Spotkaniach Pieśni Religijnej na Kresach w Chełmie Lubelskim w 2000 r.

Myślę, że warto - ba, nawet trzeba być na występach tego chóru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.