Facebook Google+ Twitter

Chór Nowodworski jednak poleci do Ameryki

Już za niespełna tydzień 80 młodych chórzystów z Krakowa wyleci na wymarzone tournee po Filadelfii, a wszystko to dzięki zaangażowaniu mediów oraz darczyńców.

Chór Nowodworski / Fot. POLSKA Gazeta KrakowskaNa sprawę poważnych luk finansowych w budżecie chóru na wyjazd do Ameryki zwrócił uwagę jeden z naszych autorów - Mateusz Kozłowski, a już parę tygodni później w "Gazecie Krakowskiej" ukazał się kolejny tekst o braku pieniędzy w zespole.

Po ponad sześciu miesiącach młodzi chórzyści mogą spokojnie pakować swoje walizki ze świadomością, że nie grożą im żadne nagłe dopłaty, na które mogą nie znaleźć pieniędzy. Wszelkie sprawy finansowe zostały uregulowane, głównie dzięki hojności sponsorów oraz organizacji prywatnych.

Pomysł podróży do Filadelfii zrodził się już dwa lata temu, kiedy to w marcu chór Singing Patriots of Germantown Academy we współpracy z Fundacją Kopernikańską odbył koncertową podróż po naszym kraju śpiewając między innymi w Filharmonii Krakowskiej, Zakopanem oraz Warszawie. Wspólny koncert pod Wawelem zaowocował nawiązaniem współpracy pomiędzy zespołami oraz wieloma znajomościami zawartymi pomiędzy śpiewakami.

Filadelfijskie tournee zacznie się galowym koncertem w Germantown Academy w Filadelfii, następnie zespół zaprezentuje swój repertuar w kościele Baptystów wraz z chórem gospel, a na zakończenie zaśpiewa w Doylestown (zwanym „Amerykańską Częstochową”) dla środowisk polonijnych wykonując Mszę C-Dur Beethovena wraz z orkiestrą Academy Chamber Society.

Ale wszystkie starania, które zostały poczynione przez ostatnie dwa lata przez dyrekcję liceum, dyrygenta chóru i Fundację Kopernikańską poszłyby na marne, gdyby nie hojność darczyńców, którzy nie szczędzili pieniędzy na ten szczytny cel. Dzięki nim opłacone zostały wizy, koszty przelotu oraz ubezpieczenia, a resztę, czyli zakwaterowanie i koszty pobytu opłaciła już strona amerykańska. Głównym sponsorem wyjazdu chóru została krakowska restauracja "Wierzynek".

Więcej o Chórze Nowodworskim przeczytasz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.