Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34293 miejsce

Chór, orkiestra, dyrygent, flecista... na szóstkę z plusem

Już 18 stycznia w Filharmonii im.W.Lutosławskiego zabrzmi muzyka Liebermana, Straussa i Debussy’ego. Wystąpi znany flecista Jan Krzeszowic, orkiestra filharmonii i chór przygotowany przez Agnieszkę Frankow-Żelazny.

Jan Krzeszowic. / Fot. P. JezierskiLowell Lieberman to nowojorski, współczesny kompozytor, który w modernistycznym świecie odnalazł miejsce dla swojej twórczości. Jego utwory nieco różnią się od współczesnej muzyki, posiadają wyraźniejszą linię melodyczną oraz prezentują umiejętności, wiedzę i zaangażowanie autora. Koncert fletowy, Op. 39 wykona Jan Krzeszowic – absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, stypendysta, laureat wielu nagród. Brał udział w największych festiwalach – m.in. "Warszawska Jesień" czy "Musica Polonica Nova". Możemy być pewni wspaniałego wykonania utworów Liebermana w piątkowy wieczór.

Jana Krzeszowica możemy usłyszeć w naszej filharmonii podczas zwykłych koncertów, ponieważ pełni funkcję flecisty-solisty w Orkiestrze Filharmonii im. W.Lutosławskiego. - Wtedy odniesiemy sukces, kiedy każdy koncert piątkowy, symfoniczny, kameralny czy z udziałem orkiestry barokowej będzie absolutnie fascynujący i na światowym poziomie. Chcemy by Wrocławianie, osoby przyjezdne, były pewne, że rzeczywiście w tej instytucji nie spotkają się z wątpliwą propozycją artystyczną, lecz za każdym razem, kiedy tu się pojawią, będą mieli szansę na kontakt z wielką sztuką - mówi Andrzej Kosendiak. Najbliższy koncert, 18 stycznia może być impulsem do zakomunikowania Maestro Jacek Kaspszyk. / Fot. archiwum Filharmonii im. W .Lutosławskiego we Wrocławiupubliczności, iż wrocławska filharmonia przygotowuje każdy koncert z największa precyzją i poświęceniem.

Przeniesiemy się także w świat opery Straussa – „Kawaler Srebrnej Róży”. Komedia o ciekawej fabule, odniosła niegdyś duży sukces. Księżna von Werdenberg potajemnie spotyka się z młodym kochankiem. Pewnego razu, bojąc się powracającego z polowania męża, pośpiesznie przebiera go w strój pokojówki. Niespodziewanym gościem okazuje się jednak baron Ochs von Lerchenau. Zamierza ożenić się z młodziutką Zofią Faninal, córką bogatego dostawcy wojskowego, ale ma pewien problem. Potrzebuje posłańca, ponieważ według zwyczaju oświadczając się, należy posłać ukochanej srebrną różę. Księżna postanawia, że to Oktawian zostanie gońcem. Tylko, że przebieraniec jest synem barona. Gdy Oktawian jako posłaniec spotyka Zofię Faninal, natychmiast zakochuje się w niej z wzajemnością. Rozpoczyna się walka o serce pięknej Zofii.

W piątek melomanii usłyszą też swoich ulubieńców – Chór Filharmonii im. W. Lutosławskiego. Opinie, co do Chór Filharmonii im. W. Lutosławskiego. / Fot. archiwum Filharmonii im. W .Lutosławskiego we Wrocławiupoziomu artystycznego chóru są zgodne – to wspaniały, młody zespół z wielką przyszłością. Prowadzi go dr Agnieszka Frankow-Żelazny, która z ogromnym zaangażowaniem, pasją dąży do odnalezienia w głosach ludzkich idealnego brzmienia. Ciężka praca chóru i jego kierowniczki zaowocowała uznaniem pośród publiczności i pozytywnymi recenzjami ze strony krytyków muzycznych. Gorąco polecam każdy koncert, zwłaszcza z udziałem chóru. Jego umiejętności mieliśmy okazję podziwiać w podczas październikowego koncertu, później to wykonanie stało się hitem wrocławskiej sceny muzycznej. Orkiestra pod dyrekcją Jacka Kaspszyka i Chór Filharmonii im. W. Lutosławskiego wykonają nokturny Debussy’ego, muzyczne rozmyślania o wyjątkowej strukturze. Odnajdziemy w nich zarówno lekkie, refleksyjne momenty jak i silne akcenty. Nietuzinkowość Debussy’ego tkwi w tym, że nie widział siebie w ramach standardowej muzyki, poszukiwał nowości i zaskakującej innowacyjności. Przez to powstały nietradycyjne kompozycje pełne osobistej inwencji twórczej autora.

Serdecznie zapraszam do Filharmonii im. W .Lutosławskiego już w najbliższy piątek, 18 stycznia na godzinę 19:00. Gwarantuje niezapomniane wrażenia, a kadrę wrocławskiej filharmonii oceniam na szóstkę z plusem. Kontakt w sprawie biletów: widownia@filharmonia.wroclaw.pl, tel.: (71) 3422459.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus przeogromny!
Jak najwięcej takich informacji proszę! :)

A Agnieszka Franków-Żelazny, to rzeczywiście świetna dyrygentka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.