Facebook Google+ Twitter

Chór Rady Miejskiej Wrocławia odpowiedzią na Chór Narzekań!

Wiadomo już jak będzie wyglądał jeden z najważniejszych wrocławskich festiwali. Włodarze miasta zdradzili na konferencji prasowej, jakie atrakcje przygotowali w związku z tegorocznym „Świętem Wrocławia”, który rozpocznie się 17 czerwca.

Plakat / Fot. Oficjalna strona miasta.- To będzie dzień wolny od pracy… dla wszystkich tych, którzy wezmą urlop – takimi słowami rozpoczął prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz charakterystykę poszczególnych wydarzeń obchodów święta stolicy Dolnego Śląska. A tegoroczny festiwal zapowiada się wyjątkowo ciekawie, władzom miasta zależało na zorganizowaniu imprezy, której nie przyćmią „Nowe Horyzonty”, „Wratislavia Cantans” czy „Wrocław Non Stop”.

Barbara Zdrojewska, przewodnicząca Rady Miejskiej, przekonywała, że „Święto Wrocławia” będzie wydarzeniem, które nie tylko przypomni wrocławianom o tym, że ich miasto wyróżnia się na tle historycznym czy gospodarczym, ale zapewni również świetną rozrywkę dla całych rodzin. Na miejskim festiwalu nie zabraknie wydarzeń z gatunku poważnych i tych o charakterze edukacyjnym. W trakcie imprezy odbędzie się konferencja Rady Miejskiej Wrocławia, na której znani profesorowie historii prześwietlą rozwój wrocławskiej samorządności na przestrzeni wieków. Na miłośników wakacyjnych lektur będzie zaś czekał kiermasz taniej, acz dobrej książki.

„Święto Wrocławia” to impreza dla młodych i starszych wrocławian. Z myślą o tych drugich, znany fotografik, Stefan Arczyński, przy wsparciu władz miasta, przygotuje plenerową wystawę zdjęć, która będzie przedstawiać wizerunki i biografie 14 najstarszych obywateli Wrocławia. Jak zaznacza Barbara Zdrojewska, młodzi w ten sposób będę mogli się dowiedzieć, kto uczestniczył w odbudowie Wrocławia i kto pracował na jego dzisiejszą świetność.

Spośród wielu propozycji artystycznych i kulturalnych, warto zwrócić uwagę na promowany przez miejskich włodarzy koncert Richarda Bona, który wraz z dwoma innymi muzykami tworzy grupę „world music”. Koncert odbędzie się 23 czerwca na wrocławskim rynku.

24 czerwca będzie dniem kulminacyjnym wrocławskiego święta. Rozpocznie się uroczystą sesją Rady Miejskiej, poprzedzoną marszem rajców z Kościoła Garnizonowego. Młodzi będą mogli wziąć udział w koncercie „Młody Wroc Love”, a starsi w „Festiwalu Nowobrzmienia” czy „Wrocławskim Turnieju Tenorów”. Ukoronowaniem wszystkich atrakcji, będzie pokaz sztucznych ogni na Ostrowie Tumskim, przygotowany przez Centrum Sztuki Impart.

Niewątpliwą atrakcją obchodów „Święta Wrocławia” będzie występ Chóru Rady Miejskiej. Wrocławski radny, Jerzy Skoczylas przekonuje, że chórem kieruje profesjonalistka, jedna z rajczyń, zawodowa śpiewaczka – Maria Zawartko. Do tej pory radnym udało się nagrać jedną pieśń pochwalną, która jest odpowiedzią na narzekania słynnego chóru z Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Radni nie wystąpią jednak pod pomnikiem Chrobrego, wolą klimaty Arsenału.

- Przygotowujemy dla wrocławian również pewną niespodziankę – mówiła Barbara Zdrojewska. Mieszkańcy naszego miasta będę mogli bawić się już niedługo na kolejnym festiwalu, tym razem zimowym. Władze miasta zapowiadają organizację karnawałowej zabawy, która ma na stałe wpisać się do kanonu miejskich imprez. Żeby przedsięwzięcie odbyło się na najwyższym poziomie, prezydent zwrócił się o pomoc do zagranicznych miast, które mają doświadczenie w organizacji tego rodzaju zabaw.

Tegoroczne obchody „Święta Wrocławia” odbędą się po raz pierwszy na arenie ogólnopolskiej. Koncert prezentujący wrocławską szkołą kompozytorską odbędzie się w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie i będzie retransmitowany przez niemieckim program kulturalny.

Festiwal będzie trwał od 17 do 24 czerwca. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.wroclaw.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.