Facebook Google+ Twitter

Chór Uniwersytetu Lenoir-Rhyne z USA wystąpił w Goleszowie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-05-22 14:16

W Kościele ewangelickim niedziela 22 maja 2011 r.r, to niedziela Cantate, co oznacza "śpiewajcie". W tym roku w przeddzień tego świątecznego dnia do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku przyjechał Chór Lenoir-Rhyne University z USA z Północnej Karoliny.

Chór Uniwersytetu Lenoir-Rhyne. / Fot. ks. Jan ByrtChór Uniwersytetu Lenoir-Rhyne z amerykańskiego stanu Karolina Północna istnieje od 75 lat. Od 12 lat prowadzi go ks. dr Paul Weber. Koncert chóru odbył się wczoraj w Kościele Ewangelickim w Goleszowie. Utwory wykonywano po łacinie, słowacku, niemiecku i angielsku.

Pełni zachwytu słuchaliśmy pieśni i muzyki w wykonaniu chóru. Każdy utwór był nagradzany gromkimi brawami. Chór podbił serca słuchaczy, ale czas nieubłaganie biegł i trzeba było kończyć koncert - powiedział Wiadomościom 24.pl ks. Jan Byrt. Następnie zostaliśmy zaproszeni na dobre ciasto - kołacze z Goleszowa, a po powrocie do Szczyrku przy ognisku piekliśmy i zajadaliśmy wyśmienitą śląską kiełbaskę. Nie zabrakło też śpiewów do późnych godzin wieczornych - dodał ks. Byrt. Spotkanie przy ognisku / Fot. ks. Jan Byrt

W niedzielę Chór Lenoir-Rhyne University wziął udział w nabożeństwie konfirmacyjnym w Białej, śpiewając pieśń nową. To była prawdziwa niedziela Cantate w Kościele ewangelickim.

Czytaj także: Biali też śpiewają gospelWierni śpiewają razem z chórem. / Fot. ks. Jan ByrtChór obchodzi swoje 75. lecie. Podczas europejskiego tournee od 16 do 30 maja odwiedzi Polskę, Czechy i Niemcy. Wykonywać będzie głównie utwory muzyki sakralnej i religijnej. Podczas występów w Europie w zespole śpiewać i grać będzie 39 osób.

Chór Uniwersytetu Lenoir-Rhyne. / Fot. ks. Jan ByrtNa stronie internetowej chóru jest zamieszczony cytat z Abrahama Lincolna: "Każdy człowiek w każdym miejscu zachęcany i wzmacniany, ma prawo wznosić się, ma prawo powstać". Słowo "powstań" jest hasłem wszystkich wydziałów i kierunków Lenoir Rhyne Uniwersytetu. Studenci w bardzo różny sposób pomagają powstać innym, np. jedna z grup odbudowywała Nowy Orlean po zniszczeniach spowodowanych huraganem Katerina, a studenci kierunków medycznych pielęgnowali chorych w szpitalach w Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.