Facebook Google+ Twitter

Chora cisza!

Uczelnie państwowe od zawsze cieszyły się wielką popularnością. Renoma, historia, wybitna kadra. Czy aby na pewno?

Z tym ostatnim zdecydowanie się nie zgodzę. Ciągle słyszymy o nieludzkich zachowaniach wykładowców z publicznych uczelni wyższych. Jednak ta historia, którą ostatnio usłyszałam przerosła wszystkie inne. Wyobraźcie sobie taką sytuacje: Dziewczyna wchodzi na egzamin ustny i słyszy od wykładowcy takie oto słowa" "Jeśli chce Pani odpowiadać proszę stanąć za szafą, bo jest pani tak brzydka, że nie mogę na Panią patrzeć". Dziewczyna wybiega zapłakana z sali. Nie zalicza egzaminu. Kto by pomyślał, że taki ceniony pedagog z tak znamienitym tytułem może być zwykłym chamem. Jak widać facet myślał, że złapał Pana Boga za nogi. Poczuł, że ma władzę, poczuł, że może wszystko.

To przykre, że tacy ludzie decydują o czyjejś przyszłości. Jednak nie będę dłużej rozprawiać o bezczelności takich pseudo "profesorów". Wielkość ich chamstwa i perfidii jest bezdyskusyjna. Zastanawia mnie natomiast fakt, że takie sprawy zostają przemilczane. Nikt o tym głośno nie mówi, nikt nie reaguje. Dlaczego studenci boją się walczyć? Przecież zasługujemy na szacunek. Wszyscy zasługują!. Dziwne jest to, że ludzie, którzy zostali w ten sposób potraktowani potrafią o tym opowiadać znajomym, a nie potrafią zgłosić tego odpowiednim jednostkom. Dlaczego nie walczą o swoje prawa, dlaczego nie walczą o swój honor? Dużo gadają, mało robią. Najlepiej jest poużalać się trochę nad sobą, wywołać współczucie zamiast spróbować walczyć z problemem. Zastanawia mnie również, to, że media nie nagłaśniają takich spraw. Tacy wykładowcy czują się bezkarnie i nadal gnębią studentów.

Przecież na każdego jest sposób. Wystarczy przestać się bać i siedzieć cicho. Mamy to wszystko na własne życzenie nie reagując dajemy przyzwolenie na takie zachowania. Dlatego jeśli spotkaliście się kiedyś z czymś takim walczcie o siebie. Nie pozwólcie komuś takiemu pełnić rolę pedagoga. Ktoś taki na ten tytuł nie zasługuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.