Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

152 miejsce

Chora sytuacja w przychodni Medeo

Wiele osób narzeka na polską służbę zdrowia. Czy oskarżenia o nieprofesjonalizm, złą opiekę nad pacjentem są bezpodstawne? W jednej z poznańskich przychodni Medeo dzieją się cuda. Bynajmniej nie cuda uzdrowienia...

ATAK

Z racji złego stanu zdrowia moje wizyty w przychodni lekarskiej Medeo stały się częstsze. Raz po raz siedząc na korytarzu, czekając na swoją kolej przyjęcia przez lekarza, nasłuchałam się wielu opinii zdegustowanych pacjentów. Ich oraz własne obserwacje zamieszczam poniżej.

Rejestracja

Zapisy na wizyty u lekarzy odbywają się codziennie od 7.30. Emeryci i renciści już od 6.30 stoją w nieprzyzwoicie długiej kolejce na dworze (jeszcze przed otwarciem przychodni). Ci bardzo chorzy - wysyłają swoje wnuki, dzieci, aby w ich imieniu dokonały zapisu. Panie w rejestracji tylko "wyrywkowo" odbierają telefony, z tego też względu kontakt telefoniczny jest praktycznie niemożliwy. Szczęśliwy jest ten - który zdoła się dodzwonić. Z założenia chorzy przyjmowani przez lekarzy są co 10 minut. Z tego też względu pacjenci wchodzą do gabinetów odpowiednio: 8.00, 8.10, itd. Zdarzają się jednak dni, kiedy panie z rejestracji zapisują chorych co 5 minut, znacznie skracając tym sposobem czas kontaktu z lekarzem. Dobrze, że nikt nie stoi pod drzwiami ze stoperem, to dopiero byłoby (s)tresowanie pacjentów...

Wizyta

Po długim wyczekiwaniu w kolejce, otrzymaliśmy wiadomość na którą godzinę musimy się zjawić u lekarza. Dla pewności przychodzimy średnio 10 minut wcześniej. Pytamy oczekujących pacjentów:

- Która godzina teraz weszła?
- 12:10
- O Jezus...


Jest to autentyczny przypadek rozmowy dwojga pacjentów. Trzeba dodać, że w tamtym momencie zegarek wskazywał godzinę 13.15. Tego typu "obsuwy" to nic nowego w przychodni Medeo. Oczekując na swoją wizytę (która powinna odbyć się o godzinie 12.50), zaobserwowałam rzecz nietypową. Otóż w gabinecie obok, pan doktor spóźniał się już dobre 15 minut. Dyskusja między pacjentami robiła się coraz bardziej interesująca. Wyjęłam notatnik i zaczęłam notować:

- On nigdy nie jest punktualny.
- Tak, zawsze przychodzi jak chce.
- Wie pani co? Choruję na nadciśnienie, a lekarz jeszcze ani razu mi ciśnienia nie zmierzył.
- Jak w końcu przyjdzie, to leci jak "motor".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Marian Felerny
  • Marian Felerny
  • 18.02.2011 11:29

Nic dodać, nic ująć 5 gwiazdek, istny komunizm w tej przychodni

Komentarz został ukrytyrozwiń
juliusz masakra
  • juliusz masakra
  • 16.02.2011 13:17

no tak wszyscy widze, ze narzekaja...ale jakby ich nie bylo to kto by wam zycie ratowal? w kazdej placowce jest raz lepiej, a raz gorzej..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepszy jest fragment z centralą telefoniczną:

"Problemy z dodzwonieniem się to kwestia wątpliwa. Mamy nową centralę telefoniczną, która jest niezręczna, ponieważ posiada 3 wejścia, a panie będące w rejestracji są tylko dwie. Z tego też względu niektórzy mają wrażenie, że nikt nie odbiera. Tymczasem mogą odbywać się dwie rozmowy telefoniczne z pacjentami. - wypowiada się kierownik przychodni dr Jacek Szymaniak"

Szanowny Panie kierowniku doktorze.
Problemy to ma Pan, z logiką. Dokładnie jedna osoba na trzy chcące się dodzwonić w danej chwili nie ma "wrażenia", że nikt nie odbiera, tylko po prostu dla niej nikt nie odbiera.

Jeżeli jest poza pańskimi kompetencjami wezwanie specjalistów od centrali i zlikwidowanie jednego wejścia, to może w pańskich kompetencjach jest zatrudnienie dodatkowej osoby.
Jeżeli ani jedno, ani drugie, to jakie są pańskie kompetencje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, to nie jest odosobniony przypadek:/
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak jak napisałaś jest w większości przychodni, niestety trzeba "mieć zdrowie" żeby sie leczyc :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak napisałaś, sytuacja w tej przychodni jest "chora". Problem trzeba nagłaśniać, bo tak być nie może. Nie każdego przecież stać na same prywatne wizyty..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.