Facebook Google+ Twitter

Chora wiewiórka pod opieką ludzi

Wychować odrzuconych to cecha człowieczeństwa. Znalezioną pod drzewem małą wiewiórkę od miesiąca karmi i dogląda wraz z córką mieszkanka jednej z podwarszawskiej miejscowości.

Wiewióreczka z opiekunką / Fot. Roman WoźniakWiewióreczka znaleziona została miesiąc temu pod drzewem w ich ogrodzie, w Pęcicach Małych. Wiewiórka miała mniej sprawną jedną łapkę. Była zbyt mała by samodzielnie wejść powtórnie na drzewo.

Przygarnęły ją właścicielka domu - Pani Magda, która mieszka z córką Klaudią. Obie zajmują się zwierzątkiem. Karmią mlekiem. Przez miesiąc urosła już znacznie. Niedługo samodzielnie będzie poznawała okolicę, a jej nóżka już jest coraz sprawniejsza.

Kilka wiewiórek jest też w pobliskim parku. Na wypady przychodzą do sąsiednich ogrodów na leszczynę czy sosny. Widać je jak maszerują po górnej krawędzi siatki a psy chodzą dołem. W okolicy wyrastają coraz to nowe drzewka leszczynowe z pozostawionych przez wiewiórki zapasów w Prezentacja wiewiórki / Fot. Roman Woźniakziemi. Tu bez ekologów żyjemy w powiązaniu z naturą.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Łukasz Kowalik
  • Łukasz Kowalik
  • 30.08.2010 19:12

super sprawa też mam w domu znaleziona wiewiórke i prubuje ja wychowac mam nadzieje że mi sie uda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za dobre serce, ale martwię się czy zwierzątko za bardzo się nie udomowi, nie wszyscy ludzie mają tyle serca dla słabszych od siebie, że o kotach i psach nie wspomnę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za uratowanie zwierzatka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Za wrażliwość i okazane maleństwu serce. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.