Facebook Google+ Twitter

Chóralne śpiewanie w Sopocie

Międzynarodowy Festiwal Chóralny ,,Mundus Cantat" - jedyna tego typu impreza w Polsce promująca wszystkie kategorie muzyki chóralnej z różnych epok - ruszył w Sopocie.

Ubiegłoroczny festiwal. / Fot. Materiały promocyjne festiwalu W tegorocznej edycji wystąpi 16 zespołów z Polski i zagranicy: Niemiec, Czech i Ukrainy. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności w trzech kategoriach: muzyka sakralna, gospel oraz folk, a miejscem zmagań będą sopockie kościoły. Rywalizację o statuetkę Sopockiej Mewy i nagrody pieniężne oceniać będzie czujne oko i ucho jury pod przewodnictwem dr hab. Waldemara Górskiego z gdańskiej Akademii Muzycznej.

Imprezie towarzyszą bezpłatne koncerty. Pierwszy odbył się dzisiaj w Kościele Chrystusowym przy ulicy Obrońców Westerplatte.
– Nowością tegorocznej edycji są występy chórów dziecięcych z Pomorza biorących udział w programie Śpiewająca Polska organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Joanna Stankowska, dyrektor festiwalu. To właśnie ona, na co dzień prezes sopockiego chóru Continuo, wystąpiła trzy lata temu z propozycją zorganizowania międzynarodowej imprezy, promującej tak muzykę chóralną, jak i Sopot. Idea spodobała się władzom miasta i rok później, jesienią odbyła się pierwsza edycja festiwalu. Wzięło w niej udział 12 zespołów polskich i zagranicznych. W kolejnym roku do Sopotu przyjechało już 14 chórów.Podczas ostatniej edycji festiwalu. / Fot. Materiały promocyjne festiwalu

Tegoroczna, III edycja festiwalu Mundus Cantat potrwa do niedzieli. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się jednak w sobotę podczas uroczystej gali w Operze Leśnej w Sopocie. Początek o godzinie 18. Chórzystów będzie można również zobaczyć podczas parady na sopockim ,,monciaku" (ul. Bohaterow Monte Cassino) w piątek o godz. 16. Impreza odbywa się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego oraz wojewody. W tym roku festiwalem zainteresował się także minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na www.munduscantat.sopot.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.