Facebook Google+ Twitter

Chorąży Muś nie żyje. Był członkiem załogi Jaka-40 ze Smoleńska

Nie żyje chorąży Remigiusz Muś, były technik pokładowy, członek załogi samolotu JAK-40, który lądował w Smoleńsku bezpośrednio przed prezydenckim Tu-154M.

Nie żyje chorąży Remigiusz Muś , były technik pokładowy, członek załogi samolotu JAK-40, który lądował w Smoleńsku bezpośrednio przed prezydenckim Tu-154M. Wstępne ustalenia policyjno-prokuratorskie zdają się wskazywać na
samobójstwo i raczej wykluczają "udział osób trzecich".

Za życia otwarcie kwestionował wyniki i wnioski polskich i rosyjskich badań tragedii smoleńskiej. Publicznie, jawnie oskarżał wprost smoleńskich kontrolerów lotu o złamanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa przy sprowadzaniu samolotu.

Twierdził też, że słyszał dwa wybuchy bezpośrednio przed katastrofą prezydenckiego samolotu. Oświadczał, że zarówno Jakowi-40, którym leciał, jak i pozostałym samolotom tj. rosyjskiemu transportowemu iłowi oraz prezydenckiemu tupolewowi, kontrolerzy lotów wydawali komendy schodzenia na niedopuszczalną na smoleńskim lotnisku wysokość 50 metrów, a nie na 100 metrów, jak podawano później - a jest to bardzo istotna okoliczność.

Zobacz też: LotniczaPolska.pl: Nie żyje Remigiusz Muś. Był na pokładzie Jaka-40 w Smoleńsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.