Facebook Google+ Twitter

Chore dzieci stracą terapię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 07:28

PERON odmówił dotacji dla fundacji księdza Isakowicza-Zaleskiego - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety, organizacja, która pomaga 155 dzieciom, odpadła w konkursie, mimo że do tej pory Fundusz wysoko oceniał jej działalność.

Fundacja imienia Brata Alberta, której prezesem jest ksiądz Isakowicz-Zaleski w 2007 roku podpisała porozumienie z Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Miała przez sześć lat otrzymać 13 milionów złotych.

W lipcu 2008 roku PERON zmienił program "Partner III", który zawężono do kościelnych osób prawnych. Pozostałe - w tym Fundacja im. Brata Alberta - musiały złożyć wnioski w nowym konkursie. "Rzeczpospolita" pisze, że wniosek fundacji księdza Isakowicza-Zaleskiego znalazł się wśród 253 odrzuconych. Przepadł także wniosek fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".

Rzecznik PERON zapewnia, że fundacja może wystartować w drugim konkursie. Ksiądz Isakowicz-Zaleski zauważa jednak, że maksymalnie można wygrać w nim 800 tysięcy złotych, a fundacja na kontynuację działalności potrzebuje dwa razy tyle pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.