Facebook Google+ Twitter

Chorujesz? Skrócą ci urlop

Nowe unijne założenia do nowelizacji dyrektywy o czasie pracy mogą spowodować odebranie części urlopu pracownikom, którzy przebywali na zwolnieniu lekarskim.

Lekarz / Fot. Kurhan, royalty free, http://www.sxc.hu/photo/1314902Jak informuje Rzeczpospolita, pracownicy mogą stracić do dwóch dni urlopu za każdy miesiąc zwolnienia. Dotyczy to nie tylko chorujących, ale również młodych matek i kobiet w ciąży.

Nowy przepis ma spowodować, że nie będzie więcej dochodziło do sytuacji, w których pracownik łącząc zwolnienie zdrowotne z urlopem, opuszcza miejsce pracy nawet na kilka miesięcy. W wypadku urlopów macierzyńskich, taki okres mógł trwać nawet rok. Z proponowanego rozwiązania zadowoleni są prywatni przedsiębiorcy - oznacza to dla nich możliwość uniknięcia zatrudniania dodatkowych pracowników "na zastępstwo", co znacznie zmniejszy koszty.

Pomysł wzbudza ostry sprzeciw związków zawodowych. Przedstawiciele OPZZ twierdzą, że celem projektu jest jedynie zwiększenie dochodów pracodawców.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ramastafian
  • Ramastafian
  • 15.02.2011 15:26

Jeszcze trzeba wspomnieć o tym że jest w przygotowaniu ustawa aby pierwsze 3 dni zwolnienia lekarskiego były bezpłatne oraz zmniejszenie zasiłku chorobowego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, mama od razu po macierzyńskim wróci do pracy a kto zapłaci za prywatny żłobek? Pracodawca czy ZUS? Na państwowy żłobek trzeba trochę poczekać link

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak... Znowu to my jesteśmy winni naszych chorób na korzyść wszechmogącego ZUS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.