Facebook Google+ Twitter

Chorwaci głosują w referendum dotyczącym definicji małżeństwa

"Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety?" - na takie pytanie odpowiadają dziś Chorwaci, którzy biorą udział w referendum.

 / Fot. By Petr Hubík (My photo) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-2.5 (httReferendum zostało zwołane, bo stowarzyszenie "W imię rodziny" dostarczyło parlamentowi 740 tys. podpisów popierających inicjatywę - informuje Gazeta.pl.

Referendum w sprawie zmian w konstytucji poparł chorwacki Kościół i konserwatywne ugrupowanie opozycyjne Chorwacka Wspólnota Demokratyczna. Przeciwko opowiadał się premier tego kraju Zoran Milanović i prezydent Ivo Josipowić. Zdaniem szefa rządu inicjatywa jest homofobiczna.

Głosowanie zakończy się o godzinie 19. Wynik będzie wiążący bez względu na frekwencję. Sondaże przed głosowaniem wskazywały, że 59 proc. poprze poprawkę, która zawęża definicję małżeństwa do związku kobiety i mężczyzny. 31 proc. respondentów opowiedziało się przeciwko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.