Chorwaci pobili mistrza

Włosi potrafili stawić opór Chorwatom tylko przez 27 minut. Gdy Da Silva trafił do ich bramki, ogarnęła ich słabość, której nie potrafili już przezwyciężyć.

Niespodziewanie mistrzowie świata w piłce nożnej, Włosi, przegrali 0:2 towarzyskie spotkanie z Chorwacją. Dla trenera Włochów, Donadoniego, był to pierwszy mecz na stanowisku selekcjonera. Debiut wypadł fatalnie. Wszyscy spodziewali się, że po triumfie w mistrzostwach świata, w których zaprezentowali piłkę na najwyższym poziomie, piękną i skuteczną, bez większych problemów poradzą sobie z Chorwacją, a tymczasem zawiedli, obniżyli loty i to znacznie.

Włosi potrafili stawić opór Chorwatom tylko przez 27 minut, ponieważ wtedy do ich bramki trafił Da Silva. Chorwaci poszli za ciosem i 15 minut później po uderzeniu Modricia piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Było 0:2. Druga połowa nie przyniosła zmian i porażka mistrza stała się faktem.