Facebook Google+ Twitter

Chorwaci tak się cieszą, że aż policja musiała interweniować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 22:36

Wiedeń przeżył prawdziwą próbę ognia po meczu Austria-Chorwacja. Tysiące chorwackich kibiców, którzy nie dostali biletów na stadion Ernsta Happela kibicowało swojej druzynie w centrum austriackiej stolicy.

Około 50 tysięcy chorwackich fanów, którzy nie zdołali uzyskać biletów na mecze, świętowało zwycięstwo swojej drużyny w specjalnej, półkilometrowej strefie dla kibiców między Ratuszem i Placem Bohaterów przecinającej bulwar Ringstrasse. Cały obszar o powierzchni 100 tysięcy metrów kwadratowych, został zamknięty dla ruchu kołowego.

Podczas transmisji emitowanej z dziewięciu, ogromnych telebimów wypito morze piwa. Chorwaccy kibice z narodowymi flagami którzy przyjechali do Wiednia na jeden dzień, przemaszerowali równiez ulicami wiedeńskiej starówki. Oblężenie przeżyły linie metra U-2 i U-3.

Obawiając się ekscesów w centrum miasta Austriacy wezwali na pomoc 750 żołnierzy. Ratusz i Hofburg oddzielono stalowymi barierami. Nad centrum Wiednia krążyły policyjne smigłowce. Ale, jak na razie, austriacka policja inteweniowała tylko podczas potyczki kibiców przed ratuszem, w której został ranny jeden z chorwackich fanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To dopiero początek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.