Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10547 miejsce

Chorwacja. Muchy ratowały budżet polskiego turysty

Sensacja tegorocznego sezonu urlopowego. Jeden z konsumentów po skończonym posiłku natrafiał na muchę w talerzu. Okazało się, że to stary numer… by nie płacić rachunku.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiZdenerwowany wczasowicz przywoływał kelnera i beształ go równo. Pokazywał w talerzu muchy. Szef restauracji potulnie przyjmował skargę i godził się, aby gość nie płacił za posiłek.

Po przejrzeniu nagrań z kamery przemysłowej okazało się, że konsument sam je wrzucił. Nagranie pojawiło się w sieci i miało być ostrzeżeniem dla innych restauratorów.

Szybko na jaw wyszło, że takie numery czyni nasz rodak. Funkcjonariusz Służby Więziennej odpoczywający z rodziną w  / Fot. Jerzy KirzyńskiChorwacji.

Wkrótce pojawił się w PAP komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości:

„W związku z doniesieniami medialnymi informującymi o tym, iż funkcjonariusz Służby Więziennej przebywający na urlopie dopuścił się niegodnego zachowania w jednej z kawiarni w Chorwacji, Ministerstwo Sprawiedliwości po dokonaniu wstępnej analizy sprawy poleciło Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej zawieszenie funkcjonariusza pełniącego obecnie służbę w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim do czasu wyjaśnienia sprawy.

 / Fot. Archiwum ZK GorzówMinisterstwo Sprawiedliwości przypomina, iż funkcjonariusze Służby Więziennej powinni zachowywać się w sposób zgodny z zasadami etyki zawodowej oraz słowami roty przysięgi zarówno w czasie służby, jak i poza nią”.

Dodam, że w Chorwacji jest wspaniała pogoda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Polak potrafi...zaoszczędzić :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fascynujący sposób wychowywania obywateli szczególnie w świetle uzasadnienia kończącego się słowami: "...powinni zachowywać się w sposób zgodny z zasadami etyki zawodowej oraz słowami roty przysięgi zarówno w czasie służby, jak i poza nią”.

A czy są już jakieś plany ukrócenia poselskich zachowań niezgodnych z zasadami etyki oraz słowami złożonej przysięgi?
Przytaczam tekst ślubowania poselskiego i senatorskiego z Konstytucji, art.104, ust.2: "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam. Podróż za jeden uśmiech. Stary trik w barach PSS Społem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po przeczytaniu tekstu ( napisanego w stylu Autora) mam same smutne refleksje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Chorwacji ZAWSZE jest ładna pogoda! A Chorwaci są ZAWSZE przychylnie nastawieni do Polaków! W końcu pochodzą z Galicji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.