Facebook Google+ Twitter

Chorwacja na topie

Jak podaje www.croatiantimes.com, sezon rozpoczął się w Chorwacji wielkim najazdem turystów. Ponad 80 tysięcy osób w tej chwili wypoczywa na zachodnim brzegu Adriatyku, a to dopiero początek lata!

Spadek ruchu na rynku turystycznym jest spowodowany wzrostem cen ropy na rynkach światowych, kryzysem gospodarczym, trudną sytuacją Grecji, rozruchami w Egipcie, skokami cen franka szwajcarskiego. Wszystko niemal przemawia za zastojem w branży. Wszystko to chyba nie dotyczy Chorwacji.

Kryształowo czyste wody Adriatyku, wysokie temperatury i fantastyczna atmosfera w Chorwacji to coś, co każdego roku przyciąga rzesze turystów. W tym roku już na początku sezonu chorwacki klimat przyciągnął 80 tys. obcokrajowców, głównie Niemców i Austriaków. Tutaj dodatkowym czynnikiem, ułatwiającym podróże nad Adriatyk, może być rozpoczęcie wakacji szkolnych u naszych zachodnich sąsiadów.

Chorwację odwiedza w tym roku więcej turystów niż w latach ubiegłych, może mieć na to wpływ sytuacja w Grecji.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.