Facebook Google+ Twitter

Chorwacja - opis rejsu wakacyjnego - Dzień 1

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-08 14:53

Opisałem dzień po dniu rejs wakacyjny. Dla osób, które nigdy nie korzystały z tego typu wypoczynku będzie to okazja poczuć wiatr we włosach i plusk fal.

Dzień 1
Biograd
Sobota 14.30

Dzwonili pierwsi członkowie załogi. Dotarli na miejsce i czekają na mnie. Jacht mam posprzątany, wodę zatankowaną. Muszę jeszcze przejrzeć wszystkie zakamarki, sprawdzić, czy nie zostały jakieś rzeczy poprzedniej załogi. Tak właściwie jestem gotów.
Od kilku miesięcy jest to mój dom, więc wiem dokładnie gdzie, co i w jakim kącie się znajduje. Sprawdzam mechanicznie. Nic nie zostało. Co tydzień przejeżdżają nowi ludzie, nowe załogi. Co tydzień wszystko muszę powtarzać. Uczę zasad poruszania się na jachcie, wyjaśniam co i kiedy wolno.
Mija godzina 16.Niby te dwie, trzy godziny są dla mnie, mam odpocząć, złapać chwilkę wytchnienie – a mnie już nosi. Jestem ciekawy, kto przejechał. Nudzi mi się w marinie. Chciałbym znów znaleźć się na morzu. Nie chce dłużej czekać. Dzwonie, umawiam się i idę po załogę. Przedstawiam się.
Tak, to ja, wasz skipper. Od dziś jesteście skazani na moje zasady.

Pierwsze spotkanie z łodzią. Wszyscy w mesie, bagaże na pokładzie – i wydaje się, że jest strasznie ciasno. Pierwszy problem do rozwiązania – kto, z kim i gdzie śpi. Kajuty na naszym jachcie są trzy, a cała załoga liczy 8 osób. Dwie osoby śpią w mesie. Pozostałe trzeba ulokować w kajutach. Ja, czyli Skipper, zawsze śpię w mesie na jednej z burt. Jedna osoba musi spać w mesie w łóżku na drugiej burcie. Ciekawe czy chrapie? Po rozdziale miejsc w przeciągu paru minut bagaże znikają w kajutach. Od razu robi się luźniej. Teraz miejsca wystarcza dla wszystkich. Sprawdzam godzinę, pogodę, robię krótką lustrację jachtu, sprawdzam, czy wszystko jest uporządkowane i zadaję pytanie załodze – płyniemy czy zostajemy w marinie? I
jak zwykle po raz kolejny okazuje się, że wszyscy przyjechali pływać, a nie oglądać betonowe pirsy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.