Facebook Google+ Twitter

Chory kraj, chorzy ludzie

Chory kraj, chorzy ludzie. Za komuny były chociaż syrenki i warszawy. Dziś nie ma żadnej marki typowo polskiego samochodu. O padaczce na ulicach i w miastach nie wspomnę.

Nie sposób nie być malkontentem. No chyba, że jest się politykiem wiodącej partii, nadzianym biznesmenem lub sędzią jakiegoś sądu. Ponoć 22 lata temu mieliśmy transformację ustrojową. Zamienili nam socjalizm na kapitalizm, czy wolny rynek. Miała być wolność i demokracja.
Obiecywali nam mannę z nieba. A wszystko to zaczęło się z powodu paru procent podwyżek. Z tęsknoty za zachodem i dobrobytem. Wówczas każdy miał jakąkolwiek pracę i generalnie nie było bezdomnych. Sporadycznie ktoś żebrał pod kościołem. Były wczasy zakładowe i kolonie letnie dla dzieci. A co mamy obecnie? Zbrodnie. Dziś lepiej nie mówić o konkretach, nazwiskach. Jak można się chwalić i szczycić czymś, co wstyd przyniosłoby krajom IV świata?

Formalnie 10 proc. bezrobocia, a szczerze 15 proc. Te 10 proc. to tylko ci, co są zarejestrowani w PUP. Menele, bezdomni, ci, co robią na czarno i emigranci nie wchodzą do statystyki. Bezdomnych jest zatrzęsienie. Codziennie z tyłu Biedronki w Jeleniej Górze kilkanaście osób częstuje się skrętami i nalewkami. W schroniskach Brata Alberta też jest przeludnienie. Kiedyś takich nie było raczej. W stołówkach przy kościołach i innych „społecznych”, karmi się kolejna grupa wykluczonych społecznie. Minimalna płaca w większości zarabiającego Polaka wynosi 1500 zł. Paliwo i cukier poszły w ciągu jednego roku 40 i 100 proc. w górę. Nikt nie strajkuje. Bo i nie ma gdzie. Główni związkowcy mają dziś kokosy. Jak się oburzysz i podniesiesz głos, to pójdziesz do pierdla. Wolna Europa czy Głos Ameryki się za tobą nie wstawią, bo oni już udobruchani.

Co pół godziny w telewizji, na każdym niemal programie oglądamy reklamy różnych banków. Zachęcają do kredytów. Wiadomo. Bogaty kredytów nie potrzebuje, ale u nas potrzebujących bez liku. Lichwa i żerowanie na topie. Kolejne sekwencje, to walki głównych grup partyjnych o stołki. Bo przecież nie o programy czy dobro Polski. Również nie dobro ludzi – pomijając klientelę władzy. Wszyscy już byli przy korycie i wszyscy oszukali. Bicie piany wokół własnej głupoty za pieniądze podatników przechodzi wszelkie pojęcie. I nikt dzisiaj za to nie odpowiada. A to 50 proc. marnowanego dochodu narodowego. Doliczając zbędną i próżną biurokrację. Plus bzdety komisje i rady nadzorcze. Naród głupi, naród zapłaci. Zapłaci i wybierze starych próżniaków i egoistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Piotr LV
 • Piotr LV
 • 17.04.2011 12:37

Każdy ma tu swoje racje: w niektórych sprawach jest lepiej, w innych gorzej. Młodość zawsze się gloryfikuje, a niektórzy z tym komunę. Świat był inny, przedwojenni jeszcze ludzie, a potem już wychowankowie PRL i ich dzieci... Wypowiedzi są niedbałe, emocjonalne, stąd pieniactwo. Po 1989r wiele spraw się poprawiło w Polsce ale z czasem wiele znowu pogorszyło. Za największy mankament uważam dopuszczenie do blokady wpływu najmądrzejszych na los Polski czyli polonijnych elit z Zachodu. Kto tego nie rozumie to nic nie rozumie. Niestety, prymitywne instynkty chytrych cwaniaczków dążą do narodowej samozagłady bo w rywalizującym świecie taka jazda na 1-szym biegu, z zaciągniętym hamulcem ręcznym rokuje tragiczne skutki. Wierzę w J.Korwina-Mikke ale trzeba też zaangażować co najlepszych z USA etc...

Komentarz został ukrytyrozwiń
dddd
 • dddd
 • 14.04.2011 22:24

Jedyne wyjście - wybrać innych polityków. Ale czy gawiedź w końcu zrozumie to? Ja od lat głosuję na Korwina. Kiedyś prawica (skrajna) zwycięży - socjaliści z Pis i PO doprowadzą do poważnego kryzysu. Tylko czy Korwin dożyje tych czasów? Ja pewnie tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbyszek
 • Zbyszek
 • 14.04.2011 14:23

Całkowicie się zgadzam z autorem, nie winem z skąd biorą się płace w Warszawie przeciętna 4,5 tyś kto tak zarabia, znam kilka osób po studiach chcąc podjąć pracę proponuje im się w Warszawie jakieś 1,5 tyś, nie wolno chorować ludzie się szprycuje tymi antybiotykami żeby tylko nie chorować, prawdziwy wyścig szczurów.
Ale i ludzie są coraz bardziej wygodni, teraz młodzi na początku chcą mieć wszystko mieszkanie, dobry samochód, i biorą te pożyczki na 30 lat, i ile znam przypadków jak nie starczyło na spłacenie tych rat, może dlatego tyle tych biednych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Azor
 • Azor
 • 14.04.2011 13:48

Autor tekstu najprawdopodobniej nie miał okazji mieć obitej mordy za darmo przez oddział ZOMO lub ORMO. Możliwe też, że on lub jego rodzina/przyjaciele byli w jakiś sposób powiązani z aparatem terroru - władzą PRL i stąd jego utęsknienie za minionym systemem. Śmieszą mnie niezwykle teksty w stylu "za komuny to było lepiej bo robota była i żyć się dało" - ta, uhm, jasne! A co z cenzurą, co z mordowaniem i więzieniem niewinnych ludzi? Tego nie było, tak? Ta kwestia jest najmniej ważna, bo za komuny tośmy syrenki produkowali? Siła argumentów przytłacza ale chyba za przeproszeniem durnia a nie człowieka wykształconego i który ma pojęcie o historii i wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce w latach 1945-89.

Skoro autorowi tekstu tak bardzo tęskno za komuną to ja nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań aby wyjechał on sobie na stałe do Korei Północnej, gdzie miłość do socjalistycznych wartości pozostaje niezmienna, ludzie żyją tam w takim dobrobycie, że nie chcą tego raju opuszczać - niech zatem autor też zazna tychże niesamowitych plusów komunizmu i zostanie w KP już do końca swoich dni - będę rad, że jednej jednostki z deficytem intelektualnym będzie mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.tygodniksolidarnosc.com/2011/12/5_pol.htm

Tekst niezwykle interesujący.
Moje osobiste wnioski:
Poza ogolnym, że nowa (po zwyciestwie Solidarności) władza nie była przygotowana do transformacji ekonomicznej, a przeprowadzał ją najmniej do tego predystynowany pan Balcerowicz to jest i wniosek drugi: ostatni ruch rządu w sprawie OFE jest słuszny i logiczny. Oby nie spóźniony. Prof. Balcerowicz broniąc OFE , broni w gruncie rzeczy interesów kapitału międzynarodowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 13.04.2011 17:47

Malkontentom zawsze będzie źle ! Do roboty ! Jest pieknie , przyleciały bociany ,świat budzi sie z zimowego snu - cóż więcej ? Żyjemy w wolnym kraju jest pokój -cóż więcej ? Zdrowia brak ? trzeba było o nie dbać za młodu @ Koźmiński!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ROCHO
 • ROCHO
 • 13.04.2011 11:04

Naród głupi!Ale nie lękajcie się! Pan Niedźwiecki jest mądry-i wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tego dodać trzeba NFZ i ich praktyki w nie leczeniu chorych. A wręcz eutanazję ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst jak na mnie zbyt emocjonalny, ale z obserwacjami zgadzam się całkowicie.
:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.