Facebook Google+ Twitter

Chorzów gotów na EURO 2012

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-09 15:24

Od piątku do niedzieli trwa w Chorzowie akcja zbierania podpisów poparcia dla organizacji piłkarskich ME 2012 przez Polskę i Ukrainę.

– My jesteśmy do takiej imprezy gotowi. Mamy stadion i mistrzostwa mogą się w Chorzowie rozpocząć choćby jutro. Nie wyobrażamy sobie, aby w przypadku przyznania nam organizacji tej imprezy wśród aren goszczących ME zabrakło Stadionu Śląskiego -– powiedział prezydent Chorzowa Marek Kopel, który jako jeden z pierwszych złożył swój podpis.

fot. Dziennik ZachodniZ inicjatywą zbierania podpisów wystąpił partner polsko-ukraińskiej oferty Telekomunikacja Polska. Trudno jednak nie dostrzec, że akcja prowadzona jest po amatorsku, a jej skutki są mizerne. Dość powiedzieć, że w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, gdzie już ją przeprowadzono, uzbierano w sumie zaledwie 9 tys. podpisów. Nikt nie wpadł na pomysł ruszenia z listą do kibiców i ustawienia stoiska na ligowych stadionach, chociażby dziś w Zabrzu podczas derbowego meczu Górnika z Odrą, choć marszałek naszego województwa Michał Czarski podkreślał, że do miana gospodarza ME kandyduje nie sam Chorzów, ale cała śląska aglomeracja.

Stadion Śląski jako jedyny w Polsce spełnia wymagania FIFA. Inne obiekty są na razie w sferze planów. Na wybudowanie w naszym kraju sześciu nowych stadionów najzwyczajniej nie ma i nie będzie pieniędzy, nawet z Unii Europejskiej. Przecież na dokończenie naszego obiektu - dach i podgrzewaną murawę - wydane zostanie ok. 150 mln zł, a niektórym śni się wybudowanie za taką samą kwotę całego stadionu. To po prostu nierealne. Dlatego jestem pewny, że jeśli tylko Polska i Ukraina dostaną ME, to piłkarze będą grać na Stadionie Śląskim – stwierdził marszałek Czarski, który również podpisał się liście.

W sobotę namiot z wyłożonymi listami stać będzie przed Pocztą Polską na chorzowskiej ul. Wolności, natomiast w niedzielę stoisko ustawione zostanie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku obok Kapelusza (zarówno dziś jak i jutro czynne będą w godz. 11-19). Starania Polski o EURO 2012 można poprzeć także w internecie korzystając ze strony www.e2012.org.
Jacek Sroka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.