Facebook Google+ Twitter

Chorzów: Koncert U2 już jutro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-05 20:02

Jutro na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra jedna z największych gwiazd rocka - irlandzka grupa U2. Koncert jest częścią trasy "360° Tour" promującej najnowszy album grupy "No Line On The Horizon".

Wszystkie występy U2, które w ramach trasy zaplanowano w 14 miastach w Europie odbywają się na stadionach. Zespół zagra na scenie znajdującej się na środku stadionu a dookoła nich będzie publiczność. Koncert można też będzie obserwować na cylindrycznym telebimie, dzięki któremu Bono i jego kolegów ma być dobrze widać nawet w ostatnim rzędzie.

Wybór Chorzowa nie jest przypadkowy. Poprzedni koncert U2 na tym stadionie 5 lipca 2005 roku był wielkim wydarzeniem artystycznym a na muzykach zespołu ogromne wrażenie wywarła publiczność, która podczas piosenki "New Year's Day" - dla powstania której inspiracją była postać Lecha Wałęsy - za pomocą ubrań czy przyniesionych kartek utworzyła wielką biało-czerwoną flagę. W odpowiedzi na ten gest lider zespołu zdjął kurtkę i wywrócił ją na czerwoną stronę.

W tym roku fani także mają zamiar stworzyć biało-czerwoną flagę. Publiczność na koronie stadionu będzie miała białe barwy a na płycie - czerwone.

Bramy Stadionu Śląskiego w Chorzowie zostaną otwarte o godzinie 17. Koncert U2 poprzedzi występ zespołu Snow Patrol.

W związku z koncertem grupy U2 uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja miejska. Linia specjalna oznaczona jako "S" będzie kursować co 5 minut na trasie "Katowice Plac Wolności" - "Chorzów Stadion Śląski", zwiększona zostanie też pojemność taborów i wprowadzona obsługa przystanku Chorzów AKS. Po koncercie na pętlę przy Stadionie Śląskim podstawionych zostanie 20 dodatkowych "S", które kursować będą w kierunku Katowic i Bytomia.

Śląscy policjanci uruchomią w godzinach od 13.00 do 21.00 specjalny numer telefonu (032) 200 11 11, gdzie udzielane będą informacje o bieżącej sytuacji na drogach dojazdowych do parkingów oraz ich usytuowaniu. Informacje można znaleźć również na stronie www.slaska.policja.gov.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.