Facebook Google+ Twitter

Chorzów: Poetyckie wspomnienie Barbary Dziekańskiej

Gdyby Barbara Dziekańska żyła, z pewnością poprowadziłaby, jak co roku, XX spotkanie poetycko muzyczne w chorzowskim Muzeum. Umarła niestety przed rokiem. Ale przyjaciele nie zapomnieli.

 / Fot. Muzeum Chorzów / Fot. Adam K. Podgórski
Z inicjatywy Barbary i Jacka Dudków i Ireny Białas, dyrektorki Muzeum, odbyło się refleksyjne, nastrojowe, wspomnieniowe Spotkanie Poetycko-Muzyczne „Wiersz nie pyta o pogodę”. Uczestniczyli w nim córka Barbary, Aleksandra Stańczyk i mąż, Lech.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Wiersze Barbary recytowali: Barbara Janas-Dudek, Marta Fox, Roma Jegor, Jan Mieńciuk, Jacek Dudek, Włodzimierz Szymczewski. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni w wykonaniu Elżbiety Ogermann, przy akompaniamencie Wojciecha Stysza.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Następnie odbył się I Otwarty Turniej Jednego Wiersza im Barbary Dziekańskiej. O laur poetycki rywalizowało aż 18 poetów, prezentując na ogół wiersze smutne, listopadowe, zaduszne...
 / Fot. Adam K. Podgórski
Utwory oceniało wysoce kompetentne jury w składzie: Marta Fox (przewodnicząca), Sylwia Gajownik, Jacek Dudek,
 / Fot. AKP
I nagrodę - statuetkę ufundowaną przez Aleksandrę Stańczyk i Lecha Dziekańskiego oraz nagrodę pieniężną przyznaną przez Muzeum zdobył Mateusz Czajka za wiersz „poeta gołębi”. II miejsce uzyskała Ewa Olejarz, za wiersz „pokropek”, a III miejsce Daria Dziedzic, za wiersz „manekin”

Wyróżnienia uzyskali: Wojciech Michalec, za wiersz „cieszyć”, Kinga Potempa za wiersz „kolorowanka wsteczna” oraz Sabina Waszut za wiersz „zaduszki 1995”. Wszyscy laureaci otrzymali tomik wierszy "Zapiski na dłoni", ostatni z autorskich zbiorków Barbary Dziekańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.