Facebook Google+ Twitter

Chorzów. "Pomsta" wystawiona specjalnie dla Konrada Niebudka

Wczoraj w Chorzowie odbył się długo zapowiadany spektakl „Pomsta”. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Konrada Niebudka. W rolach głównych wystąpili Darek Niebudek, Marian Makula i Jacenty Jędrusik.

Pomsta / Fot. Magdalena FoltysW Chorzowskim Centrum Kultury zgromadzili się znajomi i przyjaciele rodziny Niebudek, ale także osoby o wielskim i otwartym sercu. Gdy w czasie naszego życia przeżywany załamania związane z sytuacjami egzystencjalnymi, często związanych również z chorobą niestety przyjaciele i znajomi odsuwają się od nas.

W przypadku rodziny Niebudek było zupełnie inaczej. Ciężka choroba syna Konrada, która przyszła nagle ukazała rodzinie jak duże wsparcie mają w przyjaciołach i znajomych, ale również w osobach, które postać Darka Niebudka znają tylko z teatralnych scen czy telewizyjnych ekranów.Pomsta / Fot. Magdalena Foltys

Zgromadzona publiczność podczas wczorajszego wieczoru bawiła się doskonale. Cały spektakl „Pomsty”, czyli „Zemsty” po śląsku był grany w gwarze śląskiej, to jednak nie przeszkadzało w dobrej zabawie. Dialogi i monologi grane przez fantastycznych aktorów śląskich scen, bawiły do łez. Kilkakrotnie spektakl przerywany był gromkimi brawami dla wykonawców. Muzykę napisała Katarzyna Gaertner, libretto Marian Makula, spektakl w reżyserii i choreografii Henryka Konwińskiego.

Pomsta / Fot. Magdalena FoltysNa scenie wystąpili znani ze śląskich scen m.in. Jacenty Jędrusik, Kasia Makula, Marian Makula, Dariusz Niebudek, Sebastian Dolnicki i Regina Gowarzewska – Grissgraber.
„Pomsta”, musical na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry opowiada o wzajemnych waśniach autochtonów (hanysów) i przybyszów z kongresówki (goroli). Musical przeplatany śmiesznymi piosenkami m.in. „Krodyla dej mi Luby” czy końcowej „Wesele, Wesele” Aktorzy w Chorzowskim Centrum Kultury kilkakrotnie bisowali piosenką finałową. Spektakl zakończył się pogodzeniem dwóch odwiecznych wrogów Cześnika i Rejenta oraz ślubem Klary i Wacława. Pomsta / Fot. Magdalena Foltys

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marian Makula Wielkim Hanysem jest!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.