Facebook Google+ Twitter

Chorzów: Potwierdzono trzeci przypadek zarażenia wirusem A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-24 12:27

W Polsce potwierdzono trzeci przypadek zarażenia wirusem A/H1N1. 21-letni obywatel Stanów Zjednoczonych trafił do Szpitala Zakaźnego w Chorzowie.

Dyrektor do spraw medycznych, Adam Witor powiedział, że mężczyzna został przebadany i na własne życzenie opuścił szpital. Sanepid prawdopodobnie zadecyduje o konieczności jego hospitalizacji, możliwe, że w szpitalu będą musieli zostać także rodzice 21-latka.

Mężczyzna przyleciał w piątek z USA lotem przez Monachium na lotnisko w podkrakowskich Balicach. Krakowski sanepid próbuje dotrzeć do pasażerów samolotu LOT-u, którym przybyła do Polski zakażona osoba.

Do tej pory obecność wirusa potwierdzono u 58-letniej kobiety, która przebywała na oddziale zakaźnym szpitala w Mielcu, oraz u 42-letniego mężczyzny, który przebywał w szpitalu w Kaliszu. Obydwoje opuścili już szpitale.

Dotychczas na całym świecie stwierdzono ponad 12 tysięcy zachorowań na tak zwaną nową grypę. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że z powodu wirusa A/H1N1 zmarło 86 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.