Facebook Google+ Twitter

Chorzów: Ruszył remont estakady. Uwaga na korki

16 stycznia rozpoczęły się pierwsze prace remontowe przy chorzowskiej estakadzie. Jedna z jezdni zostanie zamknięta dopiero za tydzień, jednak już wiadomo, że korki będą nieuniknione.

 / Fot. Dziennik Zachodni, PolskapressePoczątkowe prace na trasie będą polegały na wybudowaniu drogi na dotychczasowym pasie zieleni. Będzie ona niezbędna po zamknięciu estakady i posłuży za tymczasowy objazd dla kierowców, między estakadą a skrzyżowaniem z ulicami Dąbrowskiego i Konopnickiej. Już teraz, tego powodu zamknięte zostaną wewnętrzne pasy ruchu z obydwu stron jezdni na odcinku 100 m.

Prace dopiero się rozpoczęły, a już przysparzają wiele problemów kierowcom. Od strony Bytomia w korku trzeba stać prawie dziesięć minut, a w godzinach szczytu może być jeszcze gorzej - ostrzega w rozmowie z
"Gazetą Wyborczą", Piotr Wojtala, dyrektor chorzowskiego MZUiM.

A od przyszłego poniedziałku ma być jeszcze gorzej, bowiem zamknięta będzie dwupasmowa jezdnia w kierunku Katowic. Planowo, przez dziewięć miesięcy, ruch w obu kierunkach będzie odbywał się na pasach jezdni w kierunku Chorzowa. Następnie, aż do początku wakacji 2013 roku, prace będą trwały na drodze w kierunku Chorzowa.

Modernizacja estakad pochłonie z budżetu miasta 39 mln złotych. Remontowany obiekt będzie miał kolor pomarańczowo-brązowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.