Facebook Google+ Twitter

Chorzów: Ryszard Petru gościem Regionalnej Izby Gospodarczej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Na przedwakacyjnym spotkaniu w chorzowskim Hotelu Arsenal Palace spotkali się członkowie Klubu Czlonkowskiego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 / Fot. Adam K. PodgórskiTadeusz Donocik, prezes RIG, powitał gościa, ekonomistę, przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich, byłego doradcę Leszka Balcerowicza, byłego eksperta ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Od 2011 roku jest partnerem PricewaterhouseCoopers.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRyszard Petru przedstawił prezentację na temat: „Polska gospodarka na tle pogrążonej w kryzysie Europy”. Główne tezy jego wystąpienia pozwalają się zawrzeć w następujących stwierdzeniach.

 / Fot. Adam K. PodgórskiGrecję czeka beznadziejna recesyjna dekada. Co rok będzie biedniejsza, a nie jest to zachęcająca perspektywa. Grecy nigdy nie oddadzą długów, ale Europa się na to godzi, gdyż wyjście Grecji ze strefy euro oznaczałoby panikę i ruinę Unii Europejskiej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW kolejce do „bankructwa” stoją Hiszpania i Portugalia, a ponadto Irlandia i Włochy. Za ich przyczyną cala strefa euro wchodzi w recesję. Dla Hiszpanii i Włoch eksperci szacują wzrost na poziomie -5 punktu, Niemcy mają perspektywę aż (!) + 0,5. Silne w Europie są tylko Niemcy, ale również one są zadłużone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.