Facebook Google+ Twitter

Chorzów. Tłusty czwartek z demonami i ekologią

Parkowa Akademia Wolontariatu działająca w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie zaprasza na spotkanie z okazji „tłustego czwartku”.

 / Fot. Ze zbiorów AKPGośćmi będą Barbara i Adam Podgórscy, autorzy ksiązki „Mitologia śląska” i obywatelscy działacze ekologiczni, założyciele Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew.

- W czwartek, 16 kutego, o godzinie 16. zarosiliśmy państwo Podgórskich, znanych śląskich „straszkologów”, znawców ludowych obyczajów i wierzeń. - twierdzi Irena Fugalewicz, wiceprezeska Fundacji Dla Śląska. - To element naszego chytrego zamysłu w ramach spotkań z osobami zainteresowanymi kulturą regionu i nie tylko.

 / Fot. Ze zbiorów autorki- Przy pączkach, opowiemy o naszym wielkim projekcie. Od maja do września poprowadzimy bowiem na terenie WPKiW akcję "Park dobrych emocji". Zmontujemy ogród straszków śląskich, w którym poza opowiadaniem o straszakach, będziemy prowadzili warsztaty artystyczne dla dzieci. Mamy szansę na zrealizowanie kilku dobrych i niebanalnych pomysłów, na przykład festyn rodzinny: "Straszki śląskie na pomoc przyrodzie". Bo to dawne straszki (demony) leśne, polne, bagienne dbały przecież o to, by człowiek nie niszczył lasów, wód, swego najbliższego otoczenia przyrodniczego.

Parkowa Akademia Wolontariatu działa w WPKiW od listopada zeszłego roku. Grupuje ludzi o różnych zainteresowaniach i wróznym wieku. Kształcą oni swoje umiejętności w różnych dyscyplinach, także artystycznych, potrzebnych dla wspomagania działań najpiękniejszego parku w Polsce i do jego promocji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.