Facebook Google+ Twitter

Chorzów: VII Port Poetycki

Współautorzy: Barbara Podgórska

VII edycja Portu Poetyckiego odbędzie sie tym razem w Sztygarce, w sobotę, 18 czerwca 2011 r. o godzinie 18.

 / Fot. Port Poetyki- Port Poetycki jest od dawna ogólnopolską imprezą kulturalną, tworzoną przez krąg zaprzyjaźnionych poetów, muzyków i artystów plastyków. Serwujemy swoim gościom poezję jako danie główne, w sposób pozbawiony blichtru i sztywności - informuje Barbara Janas-Dudek. - Wychodzimy naprzeciw słuchacza, odbiorcy, obcujemy twarzą w twarz. Każdy uczestnik spotkania w Sztygarce, w zabytkowej kopalni Prezydent, może swobodnie porozmawiać z zaproszonymi poetami, poczuć twórczy klimat, zanurzyć się w metaforze słowa, dźwięku i obrazu. Poezja bowiem to nie tylko salony artystyczne i domy kultury. Poezja na nasze życzenie przekracza granice intymnego sam na sam czytelnika z książką, wkrada się w zakamarki sztygarkowej Galerii Straż Pożarna, zaczyna tętnić innym, pełnym życiem

Organizatorami Portu Poetyckiego „zarażonymi wirusem słowa”, jak powiadają o sobie, są: Barbara Janas - Dudek, Jacek Dudek i Włodzimierz Szymczewski. Zapraszają oni do współistnienia Portu poetów z całej Polski. Ich głównymi gośćmi będą tym razem: Danuta Perier - Berska, Karol Bajerowicz, Krzysztof Tomanek, Beata Patrycja – Klary, Gabriela Szubstarska, Marta Jurkowska.
Odbędzie się wernisaż Korneli Chojnackiej, o tytule: "zespół zjawisk ruchowych". ". Oprawę muzyczną zapewni koncert zespołu „Przystanek Na Żądanie” a Szandor Goga z nieodłączną gitarą będzie towarzyszył poetom podczas prezentacji wierszy.

kontakt: portpoetycki@wp.pl
strona: portpoetyckichorzow.blog.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.