Facebook Google+ Twitter

Chorzowski problem, a działalność PE

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-04 08:07

Młodzież z Gimnazjum nr 7 w Chorzowie w ramach programu @ktywista zajęła się ważnym, społecznym problemem. Chce przeciwstawić się szerzącemu się chuligaństwo na tartanowym boisku położonym na jednym z blokowisk przy ulicy Granicznej, a przy okazji pomóc właśnie tym osobom, które nie spędzają wolnego czasu we właściwy sposób.

Założenia uczniów jak najbardziej zgadzają się z zadaniami postawionymi przed Parlamentem Europejskim. Jednym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom każdego Państwa Członkowskiego. Z ankiet i badań przeprowadzonych przez uczniów jasno wynika, że mieszkańcy pobliskich osiedli dostrzegają problem i nie czują się bezpiecznie, szczególnie wieczorem, gdy w pobliżu narażeni są na głośne i złe zachowania nastolatków.

Parlament Europejski ma bronić wolności obywateli, a obok chorzowskiego tartanu nieustannie jest ona naruszana. Dzieci nie mogą bawić się na tym boisku, gdyż często przesiaduje na nim młodzież, która stwarza zagrożenie, czyni szkody. Pije alkohol, śmieci. Odbiera to mieszkańcom prawo do normalnego korzystania z obiektów sportowych w pobliżu ich domu.

Dotychczas uczniom zaangażowanym w projekt @ktywista udało się zebrać ankiety, przeprowadzić sondy z mieszkańcami, sfotografować tartan. Z ich badań wynika, że zaobserwowany problem nie jest błahy i należy dalej dążyć do polepszenia standardu życia mieszkańców. Tak, aby mogli bez strachu przejść wieczorem wśród bloków i koło boiska tartanowego, a dzieci mogły swobodnie korzystać z placu zabaw. Cele uczniów są podobne jak te, które realizuje Parlament Europejski, czyli: dbanie o wolność, bezpieczeństwo obywateli, zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Olga Zarzycka, GIMNAZJUM NR 7

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.