Facebook Google+ Twitter

Chorzowski Skansen pełen smakołyków

Niedzielne popołudnie w chorzowskim Skansenie upłynęło pod znakiem Jarmarku Produktów Tradycyjnych. Na scenie głównej wystąpił m.in. Kabaret Rak oraz zespół Silinger. Imprezę prowadzili Joanna Bartel oraz Dariusz Niebudek.

Do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie w niedzielne popołudnie przyszły tłumy. 30 sierpnia odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. Całodniowa zabawa przyciągnęła fanów tradycyjnej kuchni.

Kabaret "Rak" / Fot. Magdalena FoltysGłówną atrakcją byli goście specjalni, wśród nich znalazł się Kabaret Rak. Tworzą go trzej przyjaciele ze Śląska, a dokładnie z Rudy Śląskiej, Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek i Grzegorz Poloczek.

Magdalena Foltys: Kabaret Rak jest rudzkim kabaretem, jednak nie wszyscy Panowie mieszkacie w Rudzie Śląskiej.
Kabaret Rak: Nie wszyscy obecnie mieszkamy w Rudzie Śląskiej, ale mamy rudzkie korzenie.

Kłócicie się czasami?
- Między nami dochodzi do kłótni merytorycznych, natomiast, na tle politycznym się nienawidzimy. Uważamy, że kłótnia oczyszcza miłość.

Krzysztof Respondek oraz Krzysztof Hanke wystąpili w polsatowskim show „Jak Oni śpiewają”. Czy Grzegorz Poloczek, również planuje udział w takim show?
- Na razie nikt mi nie zaproponował udziału w takim show. Nie wiem czy bym taką propozycję przyjął ponieważ uważam, że nie jestem tak dobrym śpiewakiem jak koledzy. Ja jestem człowiekiem środka, pomiędzy Krzysztofami.

Czy udział dwóch członków Kabaretu Rak w polsatowskim show zwiększył zainteresowanie kabaretem?
- Na pewno popularność przynosi każdy taki program telewizyjny. Trudno określić czy w związku z naszą obecnością w programie wzrosła nasza popularność, ponieważ jest rok kryzysowy.

W telewizji oraz podczas wieczorków kabaretowych prezentuje się wiele młodych kabaretów. Boicie się konkurencji?
- Zawsze gdzie jest konkurencja trzeba walczyć i dawać z siebie wszystko, ale każdy kabaret ma swoich fanów i widzów. My również. Fajnie jeżeli na wieczorze kabaretowym są kabarety młode, kabarety środka i starsze kabarety. Programy telewizyjne przeważnie promują młode kabarety. Jednak naszym zdaniem to szkodzi kabaretowi, ponieważ wszystko robi się takie same, różnorodność jest dobra, a jednostajność jest monotonna i z czasem robi się nudna. Martwimy się, żeby kabaret w Polsce nie stał się nudny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"Programy telewizyjne przeważnie promują młode kabarety". Ale starsze i bez tego mają fanów. :) http://www.youtube.com/watch?v=p-mB217X69Y&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję Wam:):)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rak jest ok, szczególnie ten mały ale i tak Bartelka jest bezbłędna.

PS Silingowie zamieszkiwali Dolny Śląsk ale nie od nazwy ich plemienia pochodzi nazwa Śląsk (choć niemieccy historycy tak sądzą). Pochodzi ona od nazwy innego plemienia - Ślężan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O...Bercik :)... uwielbiam ten kabaret.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.