Facebook Google+ Twitter

Chorzowskie "Forum Gospodarcze" za nami

W dniach 20-21 marca w chorzowskim Arsenal Palace odbyło się IV Forum Gospodarcze "Invest Expo". Organizatorem była warszawska "Fundacja Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych".

Okładka miesięcznika śląskiego "Europerspektywy" / Fot. scan okładki książkiSame założenia konferencji oraz tok postępowania organizacyjnego sprawił, że kongres był na wysokim poziomie z udziałem kompetentnych lektorów. Udział w nim, dał coś uczestnikom, w postaci dobrych konspektów i informacji.

Niestety okazało się, że podsumowując, imprezę tę należy ocenić miernie. Przede wszystkim pod względem merytorycznym, braku konspektów wykładów, słabo przygotowanych i mało kompetentnych wykładowców, słabego prowadzenia przez sympatyczną blond modelatorkę. Sam materiał, tzw. główny konspekt programu był wykonany estetycznie i można go ocenić pozytywnie. Natomiast innych materiałów merytorycznych brakowało.plakat IV Forum Gospodarczego / Fot. scan plakatu

Np. przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, był po prostu nieprzygotowany do tego typu tematu oraz nie przedstawił jakichkolwiek nowych materiałów i nie przekazał jakiegokolwiek konspektu swojego wykładu.

Kolejnym przykładem to wykład przedstawiciela „Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych”, który mówił mało zrozumiałam językiem. Wszystko to co powiedział, znajduje się nie tylko w internecie, ale też codziennej prasie. Efekt był taki, że pod koniec sala była prawie pusta.

książka "ABC rejestracji zbiorów danych osobowych" / Fot. scan okładki książkiJedynymi, którzy wnieśli ducha w ten kongres, byli Adam Matusiewicz (Marszałek Województwa Śląskiego) oraz Andrzej Kotala (Prezydenta Miasta Chorzowa). Uczestnicy dowiedzieli się dużo o rozwoju gospodarczym oraz ekonomicznym oraz planach miasta Chorzowa i województwa Śląskiego.

Przedstawiono jakie powstały przemiany gospodarcze, które z obszarów regionu hutniczo-górniczego przeistacza się w zielone tereny, kulturalne zagłębie oraz ile przeznacza się na ochronę środowiska przez wprowadzane współczesnych technologii. Nowy przemysł stwarza lepsze warunki do pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Ci materiału !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.