Facebook Google+ Twitter

Chorzy psychicznie mordercy masowo uciekają ze szpitali

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-10 15:51

W ubiegłym roku z brytyjskich szpitali psychiatrycznych uciekło 116 przestępców. Zdaniem specjalistów środki bezpieczeństwa stosowane w zakładach są za małe.

W poniedziałek morderca Darren Harkin został skazany na bezterminowy pobyt w zakładzie psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze. Wcześniej Harkin uciekł ze szpitala koło Bristolu i zgwałcił 14-latkę, grożąc jej nożem.

Konieczne jest znalezienie rozwiązań dających gwarancję, że niebezpieczni przestępcy nie będą mogli uciec ze szpitali psychiatrycznych - uważa dr Louis Appleby, krajowy konsultant ds. zdrowia psychicznego.

- Brytyjska służba zdrowia coraz częściej spotyka się z problemami bezpieczeństwa. Brakuje standardów określających zasady działania zakładów o łagodnym rygorze - dodaje dr Appleby.
W styczniu 2000 roku 12-letni wówczas Harkin przyszedł na komisariat policji w Bristolu i przyznał się do zabicia swego przyrodniego brata.

Dźgnął niemowlę kuchennym nożem w głowę i w klatkę piersiową, po czym odciął mu prawą rękę. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Lekarze stwierdzili u niego schizofrenię i zaburzenia autystyczne.

Chłopak spędził kilka lat w zakładzie psychiatrycznym o umiarkowanym rygorze. Następnie przeniesiono go do szpitala Hayes koło Bristolu. Tutaj, mimo że miał już na koncie wcześniejsze ucieczki, mógł pod kontrolą personelu wychodzić do kina i miejscowego klubu bilardowego. W lutym Harkin zniknął. Jego wychowawca przez pół godziny nie podnosił alarmu.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nic dziwnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.